
Afbeelding: Shutterstock.
Door Tom Nelson
De klimaathype staat op instorten. Natuurlijk zijn er nog steeds genoeg overgebleven klimaatcultusgroepen, maar de hele beweging brokkelt af.
Het is de grootste wetenschappelijke fraude in de menselijke geschiedenis en het zal nog wel even duren voordat deze volledig is uitgestorven. Maar vergis je niet: het IS aan het uitsterven.
In willekeurige volgorde, hier enkele updates over de implosie van de klimaatfraude. Blijf scrollen.
- “Enorm: een krachtige klimaatalliantie van het World Economic Forum, grote bedrijven, de VN en banken is ‘ eindelijk ’ aan het ontstaan.
- Bill Gates geeft klimaatverandering op … Breakthrough Energy, een joint venture tussen Bill Gates en een handvol andere miljardairs… schrapt een groot deel van zijn beleidsmedewerkers.
- NASA GISS-financiering “beëindigd”?: “Nieuwe NASA-chef gaat klimaatalarmwinkel opdoeken”.
- Heerlijke, openhartige toespraak van Lee Zeldin, directeur van de Amerikaanse EPA: “We steken een dolk door het hart van de klimaatveranderingsreligi ”.
- Prachtige, openhartige toespraak van de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright: “Het klimaatalarm is in 2050 een feit”; hij beweert dat klimaatalarmisme “een quasi-cultusreligie” is.
- De Conservatieven hebben Net Zero al in 2050 achter zich gelaten .
- Opmerkelijk genoeg heeft Just Stop Oil onlangs aangekondigd dat er “een einde komt aan soep op de Van Goghs, aan maizena op Stonehenge en aan langzaam marcheren op straat”.
- Shellenberger/Pielke Jr: “Klimaatverandering zal uit het zicht verdwijnen, net zoals overbevolking dat deed… Het gebrek aan protesten over Trumps actie op het gebied van energie laat zien hoe weinig iemand zich ooit echt bekommerde om de opwarming van de aarde ”
- Eén van de langstlopende klimaatzaken, Juliana v. Verenigde Staten, is onlangs afgewezen door het Hooggerechtshof.
- Een klimaatstartup die kon bogen op een lijst met bekende investeerders en die koolstofkredieten regelde voor Meta, Microsoft en andere grote bedrijven, is onlangs failliet verklaard .
- Blackrock-topman Larry Fink noemde het “klimaat” maar liefst 29 keer in zijn brief aan CEO’s uit 2020, en vervolgens NUL keer in zijn brief uit 2025!
- Michael Mann verliest nu in de rechtszaak van Mark Steyn.
- SEC stemt voor einde aan verdediging van regels voor klimaatopenbaarmaking.
- De nieuwe directeur van de nationale inlichtingendienst, Tulsi Gabbard, noemde ‘klimaatverandering’ zelfs niet als een bedreiging voor de nationale veiligheid.
- Het opwarmingsgezinde Internationaal Energieagentschap herinnerde zich net dat we koolwaterstofbrandstoffen nodig hebben.
- Greenpeace kreeg onlangs een schadevergoeding van 667 miljoen dollar opgelegd.
- Britse banken nemen in stilte afstand van hun Net Zero-verbintenissen.
- Opwarmingsactiviste Sabine Hossenfelder betreurt dat “ iedereen de klimaatdoelen opgeeft … wereldwijde bedrijven doen niet meer alsof ze om koolstofneutraliteit geven .”
- De enorme rechtszaak vanuit New Jersey, waarin de olie-industrie ervan werd beschuldigd klimaatverandering te veroorzaken, werd afgewezen met vooroordeel .
- Google beweert niet langer CO2-neutraal te zijn .
- Links “ ging van het willen van EV-dwang naar het nu in een oogwenk verbranden van diezelfde EV’s ”.
- Indonesië trekt klimaatakkoord van Parijs in twijfel na vertrek Donald Trump.
- Ook Australische pensioenfondsen komen terug van klimaatbeloftes .
- De spreker in Davos noemt het *klimaat* als eerste specifiek als een oorzaak die “gewoon geleidelijk aan gemarginaliseerd wordt”!
- EU onderzoekt afzwakking klimaatdoelstelling voor 2040 .
- Bloomberg: “Jarenlange klimaatactie in enkele dagen tenietgedaan”.
- Na een aantal afleveringen waarin ze lachten om klimaatrealisten, stopte de podcast The Climate Denier’s Playbook in oktober 2024 zonder opgaaf van redenen.
- Vanwege toenemende tegenstand zijn veel opwarmingsdeskundigen van X weggevlucht. Gavin Schmidt van NASA is daar een voorbeeld van .
- De afgelopen maanden hebben veel bedrijven hun klimaatdoelen laten varen. Air New Zealand is daar een voorbeeld van .
- Greta Thunbergs laatste ‘schoolstaking’-bericht over X was in oktober 2024. De socialemediafeed van Fridays for Future is al bijna drie jaar niet meer bijgewerkt .
- Vorig jaar gooide Climate Nexus, een organisatie die al meer dan tien jaar klimaathysterie zaaide en tientallen werknemers had, plotseling de handdoek in de ring .
- Iets meer dan een jaar geleden stopte de Daily Kos ClimateDenierRoundup-pagina, die jarenlang onophoudelijk klimaatpropaganda verspreidde (2.200 berichten!), plotseling met posten .
- Joe Rogan was in 2018, met zijn enorme publiek, een fervent voorstander van de opwarmingstheorie, maar nu lacht hij systematisch om de klimaatoplichterij.
- “De regering-Trump annuleert de financiering van het Amerikaanse Global Change Research Program… een potentieel fatale klap voor de National Climate Assessment .”
We hebben een *lange* weg afgelegd sinds Nancy Pelosi en Newt Gingrich in 2008 bij elkaar gingen om de klimaatoplichterij van Al Gore te steunen !

Nadat er de afgelopen jaren zoveel grote, opvallende COVID-leugens zijn ontdekt, vragen veel mensen zich af: “Waar liegen ze nog meer over?”, en het antwoord is: “bijna alles”.
De Elites probeerden de Grote Reset, maar het werd een Grote Ontwaking.
***

Tom Nelson.
Update van 13 juli 2025: In de drie maanden sinds ik de eerste post “Meer dan 30 items hier: Bewijs dat de klimaatoplichterij aan het instorten is” plaatste, heb ik veel plezier gehad met het toevoegen van veel nieuwe, gerelateerde items aan een steeds groter wordende megathread; hier is het huidige einde van de thread.
Het bovenste deel van de X-thread vind je hier .
Houd er rekening mee dat ik niet de tijd heb genomen om mijn originele Substack-bericht elke keer dat ik de X-thread bijwerk, bij te werken.
Een versie van dit artikel is ook te vinden op Watts Up With That .
***
Bron hier.
***





Klimaatverandering bestrijden blijkt… (rangschikking willekeurig)
* onmogelijk
* onbetaalbaar
* ineffectief
* onnuttig
* contraproductief
* milieuvervuilend
* natuurdestructief
* depletie zeldzame mineralen
* depletie zeldzame metalen
* economisch destructief
* ten koste van sociale welstand
* sociale cohesie destructief
* overdreven politiek klimaatalarmisme
* onvoorspelbare klimaateffecten
* vechten tegen dubieuze klimaatangst propaganda
Wie zijn die mensen met het duimpje omlaag?
Leden van de thunberg sekte.
Eh, Bas, Bart en Modelzeur wellicht Marianne? :)
Man-made dangerous climate change : Het Grootste en Duurste bedrog uit de menselijke geschiedenis!
En alle climate believers zijn door pure arrogantie, wetenschappelijke ongeletterdheid en blind vertrouwen in autoriteit debet aan het feit dat de energiesector grote financiële, economische en ecologische schade aangebracht heeft en we veel meer energie zijn gaan gebruiken, in plaats van minder. De dombo’s.
“….. en we veel meer energie zijn gaan gebruiken, in plaats van minder.”
O ja? Hoe kom je aan die cijfers? Je kunt van alles vinden van de energietransitie, maar groene stroomopwekking met wind en zonnepanelen levert voor zover ik weet toch veel meer energie op dan erin is gestopt. Door verzadiging neemt de efficiëntie wel af bij een hoger percentage groene stroom.
Het knelpunt zit op een ander vlak: het grondstoffengebruik en de winning van gronstoffen, de kosten, verzwaring van het stroomnet, het feit dat elders het energieverbruik alleen maar toeneemt.
We zitten echt op de goede weg
Nog wel een paar windmolentje nodig .
https://tamtalm.nl/wp-content/uploads/2020/11/afbeelding-5.png
https://tamtalm.nl/wev/
Exact Nico, en jouw plaatje is één van velen. Ik snap niet waarom Bart in twijfel trekt dat we alleen maar meer energie gebruiken, zoals ik al stelde.
En een flink deel van die stijging is toe te wijzen aan de ‘energietransitie’ op zichzelf; energie voor grondstofwinning, voor transport, voor bouw, voor elektrificatie, voor talloze andere activiteiten in het kader van verduurzaming. Het houdt niet op…
Energietransitie staat tussen haakjes omdat er geen enkele sprake is van een energietransitie; er wordt van elke bron alleen maar meer gebruikt. Er is NUL energietransitie. Er bestaat slechts energie-additie.
Bart Vreeken
Dat niet meetellen is te kwalificeren als bedrog. Je kunt het ook groenwassen noemen.
Zeg Peter van Beurden, je roept weer van alles zonder je er in te verdiepen, maar vanuit je eigen vooroordelen.
Natuurlijk wordt er wel gekeken hoeveel energie je moet investeren voor de productie van groene stroom. En hoe zich dat verhoudt tot de energieopbrengst. Dat heet Energy Return of Investnent. Het zijn niet altijd makkelijke sommetjes.
https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_return_on_investment
Voor wat betreft windturbines komt de literatuur vaak uit op ca 16. Oftewel: een windturbine levert 16x meer energie dan erin gestopt is voor grondstoffen en productie. Het wordt minder gunstig bij een hoger percentage groene stroom, doordat je die minder efficiënt kunt gebruiken. Dat kun je oplossen door opslagcapaciteit in te bouwen, maar dan komt de totale EROI uit op 4. En het kost veel grondstoffen.
Natuurlijk worden dat soort berekeningen gemaakt. Als de EROI uit zou komen op een getal kleiner dan 1 moet je er niet aan beginnen. Zo don zijn ze nou ook weer niet.
Als Arjan Duiker beweert dat groene stroom meer energie kost dan het oplevert moet hij met literatuur komen dat dat aantoont.
Bart Vreeken
Je roept maar wat en geeft zelf aan waar een deel van de bottleneck zit.
“Het knelpunt zit op een ander vlak: het grondstoffengebruik en de winning van grondstoffen, de kosten, verzwaring van het stroomnet, het feit dat elders het energieverbruik alleen maar toeneemt.”
Vervolgens “vergeet” je compleet het parasitisme op landschap natuur, milieu en gezondheid dat niet in geld is uitgedrukt. Wel bijzonder voor iemand die zich “ecoloog” noemt.
Misschien kun je zelf ook nadenken. Wel zo verstandig. Maar klimaatblind zie dat natuurlijk helemaal anders. En dan moeten de niet berekende kosten van opslag redding brengen?
Laat even naar je kijken. Dat is voer voor de psychiater zeker?
https://www.change.inc/energie/wieken-van-windturbines-lijken-toch-recyclebaar-39553
geweldige oplossing , bisfenol A in beton en stoeptegels stoppen.
Wie gaat hier voor opdraaien, Al Gore, Nancy Pelosi????
Financieel en strafrechtelijk. Zo ook in Europa, Diederick Samsom en Frans Timmermans?
De “gelovige” milieuorganisaties?
We don’t argue with stupid people because they drag us down to their level and beat us with experience.
Het feit blijft wel dat steeds meer burgers zich tegen het klimaat beleid keren van jong tot oud.
En ook de fanatiekelingen worden langzaam minder.
Reden bemoeienissen vanuit de overheid en EU.
Het verbieden en dwang op de vrijheid van de mens en de kosten die hij moet maken voor het klimaat, ze zijn van Lotje getikt met hun regels.
Bij veel jongeren was Greta Thunberg een voorbeeld, maar die tijd is ook allang verdwenen.
Gisteren las ik nog dat ze niet eens meer weten hoe ze de huurders zover moeten krijgen want deze schijnen totaal geen vertrouwen meer te hebben in de overheid, velen zitten al met hun gehuurde panelen van de stichting in hun maag.
Ze zouden 2 jaar geen huurverhoging krijgen, maar toen het kabinet viel hebben ze het er nog snel doorheen geduwd dat ze het niet krijgen.
Nu was er een voorstel voor gratis laadpalen, denk eens na hoe achterlijk de regering is, denken ze nu echt dat die huurders zich allemaal een electrische auto kunnen permiteren? vele zijn blij met een tweedehands benzine auto, hier is weer duidelijk te zien hoe ver de overheid van het volk afstaat.
Nee die klimaat onzin zal niet verdwijnen maar wel flink afbrokkelen want veel mensen zijn het kots moe al omdat ze er iedere dag mee geconfronteerd worden, de krant, tv, radio, de mensen worden er knettergek van, en gelukkig gaat dit avenrechts werken en worden ze hopelijk iets meer opstandig tegen al die onzin wat ze met dwang willen opdringen.
Onder ‘de mensen’ leeft het totaal niet. Iedereen en alles vliegt- en rijdt rond en er wordt geconsumeerd (en vervolgens weggegooid) naar hartenlust. Het klimaatgebeuren is een gedachtenspinsel van media, intellecuelen en inmiddels ook bestuurders. Ondanks grote inspanning is het niet gelukt om het bij de rest (wel 80% van de bevolking, denk ik) tussen de oren te krijgen, behalve een vaag gevoel van onbehagen over het weer.
Het kan gebeuren dat ‘de mensen’ het nu een keer zat worden, net zoals ze bijvoorbeeld de Kerk zat geworden zijn.
Prima dat die klimaathype implodeert want dan kan men er eens achter komen waar de werkelijke problemen in onze wereld vandaan komen.
Klimaatverandering bestrijden blijkt… (rangschikking willekeurig)
* onmogelijk
* onbetaalbaar
* ineffectief
* onnuttig
* contraproductief
* milieuvervuilend
* natuurdestructief
* depletie zeldzame mineralen
* depletie zeldzame metalen
* economisch destructief
* ten koste van sociale welstand
* sociale cohesie destructief
* overdreven politiek klimaatalarmisme
* onvoorspelbare klimaateffecten
* vechten tegen dubieuze klimaatangst propaganda
Hoax Nobelprijswinnaar Ed Nijpels is het sterk met u oneens.
Dhr Rotmans ook.
Die Malthus, Ehrlich, Strong en Club van Rome toch. Zouden die aan de basis van de klimaathype hebben gestaan als werkzaam werktuig om alle ratten één kant uit te sturen?
Naomi Klein probeerde dat in haar boek “No Time” door de fossiele brandstofindustrie onderuit te halen omdat die volgens haar teveel macht hadden.
Die macht is nu verschoven naar mediabedrijven met daar weer achter de grote vermogensbeheerders en het militair industrieel complex dat sinds jaar en dag echt aan de touwtjes trekt. Iets wat Eisenhouwer bij zijn afscheid nadrukkelijk onder woorden bracht.
klinkt hoopvol, vooral vwb de ineenstorting van Bloomberg Energy in de coalitie van de VN, Shell, Total, KLM, Boeing en The world bank en de terugtrekking kennelijk van Pensioenfondsen .
Bepaald niet hoopvol als ik zie hoe groot de krachten zijn om Trump neer te halen, inclusief door klimaatrealisten.
vooralsnog zie ik in Europa geen verandering , zolang de media enkel berichten dat alles wat Trump doet , mislukt een vervolgens , via de sociale media handenwrijvend wordt verspreid . Nog niet een keer heb ik een verwijzing gezien naar de toespraak van Lee Zeldin.
Pas als de msm zouden verwijzen naar wat Lee Zeldin zegt en wat dat betekent, dan pas zou dat invloed hebben op de Publieke Opinie en bestuurders en politici – kleptocraten- dwingen de koers te verleggen. Lees ; stoppen die waanzin . Vooralsnog is daar bepaald geen sprake van. Integendeel. 24/7, 365 dagen per jaar bestoken de msm het publiek actief met berichtgeving over de verschrikkingen van het klimaat enerzijds en de vorderingen van de energietransitie anderzijds zoals gebracht door ‘autoriteiten’ , zoals Martien Visser.
Voor de liefhebbers: hier is de video met de toespraak van Lee zeldin te zien. Zegt het voort, zegt het voort. http://www.bertpijnsevanderaa.nl
Aldus radio Frappez toujours.
Als de heren Fink en Gates een draai maken m.b.t. klimaat, betekent dat dat een ander verdienmodel nu genoeg oplevert. Ik denk dat het de opbloeiende bewapeningswedloop is, of anders een veel belovende epidemie of pandemie. Ze weten best, dat het niet te snel moet gaan met de totale bezitsroof van het gepeupel. Anders gaat dat massaal ook op rooftocht. Het aandeel klimaat in de bezitsroof staat intussen goed op de rails. De effectuering van de reeds aangenomen wetten verloopt vlot. Het volgende project, overal oorlog, is al in aanloop en stuit niet op verzet. Ook AI is veelbelovend. Het publiek hapt graag in het lokaas van volledige indoctrinatie. Nog even en iedereen is bekeerd tot het ware geloof.
”Het publiek hapt graag in het lokaas van volledige indoctrinatie.””
Prachtig geformuleerd.
“Het publiek hapt graag in het lokaas van volledige indoctrinatie.”
FG valt onder indoctrinatie ook het lokaas van de complotziekte? Retorische vraag. Het publiek – tikkeltje denigrerend – is hopelijk slimmer.
Hier een indicatie dat de klimaathype bepaald nog niet implodeert in NL althans. In de echte wereld gaat het werk gewoon door namelijk.
Een motie van ‘ stadsbelangen ‘ die aangenomen werd en dus zal leiden tot implementatie van regels met betrekking tot het gebruik van stroom. ( In Utrecht hebben ze ook al EV die het net voeden he )
”Met Stadsbelang Utrecht de strijd aan tegen een vol stroomnet!
De Utrechtse gemeenteraad stemde in met onze motie voor de invoering van een KWh-beslagnorm (https://utrecht.bestuurlijkeinformatie.nl/…/e4bfeac3…): een concrete stap richting slimmer stroomgebruik en het beheersen van netcongestie.
In een tijd waarin netcapaciteit schaars is en netuitbreiding traag, is sturen op energievraag essentieel. Deze norm koppelt energieverbruik aan ruimtelijk beleid: wat je bouwt, moet passen bij wat het net aankan.
De timing is geen toeval. De Randstedelijke Rekenkamer publiceerde vorige week nog haar rapport Een vol stroomnet, met als aanbeveling: werk aan slimme, netbewuste bouwoplossingen.
Utrecht geeft gehoor. En zet een stap vooruit. ”’
U begrijpt; weer een stap verder in het streven van de financiële elite van larry Fink ism overheden, naar de complete inkapseling van de burger in het (financiële ) web waaruit niet meer te ontsnappen valt.
Overigens ; dat deze motie werd ingediend door ‘Stadsbelangen’ was wel het laatste wat ik had verwacht en derhalve wederom een aanwijzing dat ook bestuurders van deze partijen zijn aangetast door het virus.
toevoeging ; het blijft derhalve te hopen dat er nog enkele mensen overblijven die weerstand kunnen blijven bieden aan de leugens en ook niet in de val trappen van de bekende ‘onderhandeling- politiek, waardoor het oorspronkelijk geconcipieerde probleem wordt verergerd in plaats van opgelost . ( volgens plan ) Vergelijk de arts die de longkanker patiënt adviseert, méér te gaan roken in plaats van te stoppen of de obesitas lijder aan de Ozempic te helpt.
Of als lachwekkend.
Prima dat die klimaathype implodeert nu moeten we nog even wachten tot die groei/economiehype implodeert.
Klimaatverandering, dat deel van de verandering dat aan de mens wordt verbonden door vooral verbranden fossiel, is NIET als echt bewezen de ziekte zelf maar het symptoom van een WEL te bewijzen ziekte die van een overbelaste planeet.
De verkeerde medicijnen zijn/waren in gebruik die de echte kwaal juist verergeren.
Ook de nieuwe medicatie gericht nu op groei gaat na eerst slechts wat verlichting van de pijn desastreus op kwaal uitpakken. Uiteindelijk wacht het overlijden.
Frans. Ik mag voorzichtig concluderen dat jij het eens bent dat planeer aarde overbelast is? Waaruit maak je dat op?
Dieter
Dat staat in het boekje van Frans. “Grenzen aan de groei”. Ik meen uit 1972. En natuurlijk zijn er grenzen. Alleen kunnen die opschuiven. Desnoods in verticale richting. En daar wonen ook nog eens mensen. Vroeger noemde men die gebouwen wolkenkrabbers. Een bruikbare methode om de oppervlakte te vergroten. Maar of je dat wil, dat is heel persoonlijk. In Nederland heb je momenteel die keuze niet. Stikstofcrisis….
“Frans. Ik mag voorzichtig concluderen….”
FG je hoeft niet voorzichtig te concluderen maar gewoon lezen wat er staat geschreven.
Klopt helemaal. De fraude komt steeds mee aan het licht. Wetenschappers zijn,niet generaliserend bedoeld zeer schuldig aan want anders op een kantoortje werkzaam. Zie Hermans idiote windmolenplan van Nijpels en de corrupte burgerberaad klimaat. Kijk op YouTube: Facts Matter en type dan in IPCC the distortion of Climate Data over de dubieuze rol van de VN en het ipcc. Er klopt geen fuck van kan ik je vertellen.
Overbelast als minst erge omschrijving:
De huidige wereldwijde ecologische voetafdruk is ~2,7 hectare per persoon.
Maar de Aarde kan op lange termijn ~1,6 hectare per persoon aan.
Dat betekent: We overschrijden onze duurzame grens met ~60%.
Met andere woorden: we leven alsof we 1,7 aardes tot onze beschikking hebben.
Er zijn meer mogelijkheden van dit soort berekeningen te maken.
Deze suggestieve modelberekeningen worden / werden afdoende weerlegd o.a. door Louise Fresco in het boek ‘Hamburgers in Paradijs’. Ook Simon Rozendaal maakte gehakt van ideologische gedreven prutswerk zoals ‘earth footprint overshoot day’ De aarde haar agrarisch voedsel potentieel en overcapaciteit zijn enorm, maar wordt ook foutief gebruikt voor energieproductie. Rietuiker >> alcohol, houtkap >> verbranding. palmolie >> energie en voor industriële toepassingen. Aardolie / -gas is niet verkeerd maar heeft een religieuze banvloek gekregen door foute ideologische./ politieke influensers.
De bekende reacties met weer verwijzingen naar bekende figuren die er anders over oordelen. En uiteraard is het onzin maar het verandert niets aan de situatie. Als je het dan toch beter weet zou ik mij er niet zo druk om maken. Nu lijkt er toch wel wat twijfel te zijn en zijn reacties wellicht ingegeven door angst.
Het is dus juist zo, dat de ideologisch gedreven bio(brandstoffen )- hype – geïntroduceerd door Geenpeace werd geïmplementeerd in de hoofden van onwetende burgers , de footprint dramatisch toenam en verder natuurlijk agv alles wat te maken heeft met hernieuwbare energie .
Zoals Galjee terecht stelt , zou een gemiddeld gezin ongeveer 2 ha nodig hebben om te voorzien in de noodzakelijke caloriën. Cijfers die allemaal zijn te vinden op de site van het FAO.
De komst van kunstmest ( Norman Borlaugh ), gewasbescherming , pesticiden en GMO – technieken, deden en doen het gebruik van landbouwareaal zodanig verminderen dat de groeiende wereldbevolking bestendig kon worden gevoed, zonder de natuur verder aan te tasten.
In het boek ‘ de Rationele Optimist ‘ beschrijft Matt Ridley hoe met intensivering van productie van voedsel de afhankelijkheid van natuurlijke bronnen afnam. Totdat Greenpeace de bio- hype introduceerde en de grootste autoriteit op het gebied van voedsel en voedselvoorziening ooit, Louise Fresco, criminaliseerde.
Louise Fresco als de evenknie van Patrick Moore . Twee waarachtige wetenschappers die het moesten afleggen tegen emotie – wetenschap .
Werk maken tegen reaguurders die ideologisch gedreven klimaat’-onzin echoën en roeptoeteren ís altijd nuttig.
En die 20 triljoen dieren waarvan 8, miljoen soorten en de 400.000 plantensoorten dan. Die stoten ook allemaal troep uit.
Met name de dieren die stoten bas zijn gifgas uit :-)
Frans Galjee
Van wie heb je die cijfers? Vast niet van Louise Fresco. Die veronderstelde dat de aarde 40 miljard mensen kon voeden. Maar inderdaad dat kost wat.
Die akkers moeten natuurlijk wel ergens liggen. Wageningen heeft uitgerekend dat als de nood aan de man komt, Nederland voor iedere inwoner een basaal voedselpakket kan leveren. En dat zonder importen van massa’s goedkope grondstoffen voor diervoeders. Maar.. uiteraard kost dat wat. Waar mensen zijn is minder iets anders De beschikbare hoeveelheid CO2 bepaalt de eetbare hoeveelheid biomassa. Maar levert meteen een eenzijdiger milieu op. Het is kiezen of delen.
“Van wie heb je die cijfers?”
Info:
Global Footprint Network. (2023).
National Footprint and Biocapacity Accounts: Data Quality and Methodology Paper.
https://data.footprintnetwork.org
“Vast niet van Louise Fresco. Die veronderstelde dat de aarde 40 miljard mensen kon voeden.”
FG eten is maar een deel van wat mensen nodig hebben om te doen wat ze doen.
Maar de Aarde kan op lange termijn ~1,6 hectare per persoon aan
Hahahahahaha, man, wát een kolder, hoe kom je daar nou bij?
Oh, wacht… “Er zijn meer mogelijkheden van dit soort berekeningen te maken.”
Zoiets verzin je niet hé.
Het geloof – eigenlijk was het ‘echte’ wetenschap dat o.a. met rapporten van de universiteiten van Sorbonne en Neuremberg onderbouwd werd – dat het Arische ‘ras’ beter was als joden (dat ons het eeuwige leven bracht) duurde nog een heel aantal jaren voordat het we het allemaal in de prullebak gooiden.
er was zelfs een wereld oorlog voor nodig
en nog steeds zijn er mensen die dat echt geloven (maar het accent is meer verschoven van blank naar niet-blank)
Het geloof dat een bepaald ‘gas’ (dat ons het leven bracht) niet goed is voor de mens zal ook nog een heel aantal jaren duren voordat het we het allemaal (in NL) de prullebak gooien. Waarschijnlijk komt er inderdaad ook nog een wereld oorlog tussen door.
daarna zal het waarschijnlijk gebruikt worden om mensen in hun hoekje te houden door alles op de bon te zetten. Dan kan je dus echt niks meer kopen en verkopen als je niet het ’teken van het beest’ hebt.
staat in de bijbel
daarover heb ik ook al eens iets geschreven. In het laatste hoofdstuk van het boekje dat ik in 1995 schreef….klik maar weer op mijn naam.
Henry
Dat neemt niet weg dat er voor alles een “teveel” is en je toch tegen grenzen aan kunt lopen. Maar of de mens daar de juiste balans in weet te vinden, waag ik te betwijfelen.
Kijk naar het gedrag van welke oorlogshitser dan ook en je weet genoeg. En de jaarlijkse verspilling van triljoenen dollars.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet. Dat wordt nogal slecht begrepen. Vooral in het westen dat klaar staat met het wijzende vingertje.
Waar, broer. Waar.
Frans Galjee
In de wacht
nog steeds in de wacht?
“De klimaathype is misschien wel aan het imploderen, maar het blijft ondertussen wel verder opwarmen en de klimaatextremen worden als maar extremer, zoals wetenschappers al 50 jaar voorspellen.”
FG eerste is juist tweede is lastiger te bewijzen ook vanwege het begrip extreem. Het warmt idd op maar de rol van het ACO2 lijkt minder dominant tov ander A invloeden – energieverbruik en albedo. Verder voorspellingen daar doen we niet aan.
“Hoe je het keert of draait, alles wijst er op dat de mens met zijn uitstoot van broeikasgassen de oorzaak daarvan is.”
FG deels waar – zie boven.
“We kunnen beslissen om daar niets aan te doen, maar wij en de volgende generaties zullen daar de gevolgen van moeten onder ogen zien.”
FG we moeten daar iets aan doen te beginnen met het onderkennen dat het bekende klimaatprobleem een symptoom was van groter probleem namelijk de overvraagde planeet door mens in aantal en gedrag.
Maarten Daeleman is de nieuwste alias van onze huistrol Jan van der Heijden, die inmiddels ook reacties heeft geplaatst onder de namen van de bona fide respondenten David Dirkse en Bart Vreeken.
Zijn reacties zijn verwijderd.
Wat een waanzin
Soms stuit je op een tekst waarvan je je afvraagt: gelooft iemand dit nou echt? Tom Nelson presenteert ons een kakofonie aan losse feitjes, halve citaten, suggestieve uitspraken en zuivere wensdromen, en noemt dat het bewijs dat “de klimaatoplichterij instort”. Het leest als het laatste pamflet van een sekteleider die zijn gelovigen probeert vast te houden terwijl de tent al half is afgebrand.
Wat Nelson hier doet, is geen analyse, laat staan journalistiek. Het is een opeenstapeling van incidenten en anekdotes die als bewijslast moeten dienen voor een mondiale samenzwering. Maar de opwarming van de aarde laat zich niet afschaffen met een tweet van Bill Gates of het stoppen van een podcast. De realiteit is meetbaar, fysiek, cumulatief. Recordtemperaturen, droogte, overstromingen, smeltende gletsjers, stijgende CO₂-concentraties – allemaal waarneembaar, ongeacht wat BlackRock of Greta Thunberg gisteren wel of niet zei.
Dat sommige bedrijven klimaatbeleid terugschroeven, dat overheden onder druk van populisme schuiven met hun ambities, dat activisme versnippert – dat alles zegt meer over politieke en economische krachtsverhoudingen dan over de fysica van het broeikaseffect. Nelson verwart systematische desinformatie met bewijs van gelijk. Hij juicht over het instorten van instituties terwijl hij daarmee juist aantoont dat de collectieve capaciteit om met een complexe crisis om te gaan afneemt.
De echte fraude? Dat is suggereren dat wetenschap afhankelijk is van Twitterfeeds, bezuinigingen of het stoppen van een NGO. Het klimaat kent geen ideologie. De opwarming gaat door, of je nu roept dat het een religie is of niet.
Wat een waanzin. Wat een tragisch voorbeeld van hoe intellectuele luiheid en politieke rancune kunnen samensmelten tot een ideologisch zelfbedrog van het zuiverste water.
ondertussen
in Rusland
nog een vulkaan uitbarsting
met een gas wolk van 1600 km
toe maar
https://www.livescience.com/planet-earth/volcanos/russian-volcano-grows-devil-horns-and-spits-out-1-000-mile-long-river-of-smoke-earth-from-space
“Ondertussen”
FG november 2023
mijn excuses, ik had niet opgelet
ik snap niet waarom dit dan nu als ‘nieuws’ wordt rond gestuurd