
Foto Schuttevaer.
Van een onzer correspondenten.
In IJmuiden houdt een groep vrijwilligers al maandenlang de sluizen in de gaten. Hun doel: voorkomen dat Extinction Rebellion de doorvaart van cruiseschepen blokkeert. Woordvoerder Joost Broekman legt uit bij NieuwRechts:
‘Elke keer dat zij toeslaan, lopen ondernemers, havenwerkers en rederijen grote schade op. Wij zorgen ervoor dat de sluis openblijft.’
Alles valt onder het demonstratierecht tegenwoordig. Het is echt een kapstok en daar kunnen ze alles onder hangen. De burgemeester grijpt niet in.
De vrijwilligers houden dag en nacht toezicht, zichtbaar én onzichtbaar. Volgens Broekman is dat noodzakelijk:
‘Wij zorgen dat die boten een vrije doorgang hebben. Want ze krijgen per boot betaald. En als er dan zo’n boot komt en zij hebben zich weer vastgeplakt, dan ligt die dus vier uur met een draaiende motor. Ben je dan het milieu aan het beschermen? Natuurlijk niet.’
Bij eerdere acties moesten cruiseschepen van het schema afwijken.
‘Vannacht om twee uur komen er alweer twee binnen. De gewone cruisekalender zoals die was, daar wijken ze nu van af uit angst voor de blokkades. Maar wij weten die tijden. De rederijen zijn ook erg blij met ons, we worden altijd flink begroet en krijgen een natje en een droogje,’ aldus Broekman.
De acties van Extinction Rebellion (XR) leiden volgens de vrijwilligers tot gevaarlijke situaties. In Amsterdam moest al bewaking worden ingehuurd om een cruiseschip veilig te laten aanmeren.
‘Het was de Celebrate Eclipse. Die werd geblokkeerd met rubberbootjes. Havenmedewerkers zijn toen geslagen met paddles door Extinction Rebellion. Daar loopt een aanklacht tegen. Maar je moet zo verschrikkelijk oppassen: als je er eentje bij de lurven grijpt, dan heb jij al politie aan je broek. Alles wordt gefilmd,’ zegt Broekman.
Volgens hem schuilt daar een groter probleem achter.
‘Alles valt onder het demonstratierecht tegenwoordig. Het is echt een kapstok en daar kunnen ze alles onder hangen. De burgemeester grijpt niet in. We zoeken juist een burgervader die zich inzet voor de ondernemers van het hele havengebied. Hier verdienen ontzettend veel mensen hun brood.’
Volgens Broekman groeit de steun uit de omgeving en zelfs landelijk.
‘Doe zoals de jongens op de sluizen, dat horen we vaak. Mensen willen dat wij opstaan tegen die gasten. Het wordt tijd dat Nederland eens opstaat. Je moet als bevolking een keer zeggen: tot hier en niet verder.’
***
Zie voor het gehele artikel in NieuwRechts.nl, hier.
***





Hier zal politie en justitie toch moeten ingrijpen. Het verhinderen van demonstraties mag in dit land niet. De blokkeer Friezen hebben dat ook ondervonden. Het zal er op uitdraaien dat een XR blokkade onder politie bescherming gedaan moet worden. Demonstratie recht is een groot goed in dit land waar burgemeesters pal voor staan. In IJmuiden zal het een aflopende zaak zijn. Amsterdam wil die schepen niet meer in de stad. Toeristen zijn steeds minder gewenst en zeker die big spenders van een cruise schip.
Blokkades en obstructies zouden geen onderdeel moeten zijn van het Nederlandse (politieke) demonstratie recht zolang het proportioneel is.
“Proportioneel’ is ruim interpretable door
Anders is bij het stakingsrecht , daar kunnen blokkades en obstructies van de doorgang van de dagelijkse gang van zaken beperkt getolereerd worden.
Een totale blokkade van derden ( zoals verkeer, klanten, toe-leveranciers) gaat vaak te ver en wordt niet beschermd door het Nederlandse stakingsrecht.
Praktijk : Autoriteiten en rechters grijpen hier doorgaans onvoldoende / lankmoedig in (= bange / politiek foute bestuurscultuur ) en ‘proportioneel’ is altijd ruim interpretabel.
Autoriteiten zouden strikter de beveelde orde kunnen handhaven, huidige voorbeelden (XR!) van slechte orde handhaving werkt vooral politiek polariserend
Iemand dwingen iets te doen of te laten d.m.v. geweld, bedreiging met geweld of feitelijkheden is strafbaar (art. 284 WSr). XR doet niets anders dan het dwangartikel overtreden. En niemand doet er iets aan.
Bij de sluizen van Ijmuiden met 3 kano’s door XR een cruise schip tegenhouden is disproportioneel. Paar spandoeken was proportioneel geweest.
Overigens zo zijn bijna alle plak – & zit-blokkades door XR…. disproportioneel. Paar spandoeken was proportioneel geweest.
Straffeloos wegzenden van XR -plakkers en niet meewerken met afvoeren, zonder registratie en aantekening in het politieregister, is ook disproportioneel.
Openbare orde wordt met voeten getreden en politie is geen verhuisbedrijf van verzet plegende lichamen.
Kijk dit is nu het typische linkse watjes gedrag van Nederland.
In GB op de ringweg in Londen kregen de makkers 5 jaar en 4 jaar celstraf, daar bedenken ze zich wel voor een volgende keer.
Gelboetes daar heb je niets aan want die worden gewoon voor hun betaald.
Weten we nog dat ze zich gewoon toegang tot Schiphol hadden gebaand en daar aan en bij privé jets zaten, totaal onverantwoord en op verboden terrein maar geen straf, doe jij dat maar eens na.
Het lijkt wel of ze die gasten toejuichen om dat te doen.
Maar weet dat dit klauwen vol geld kost en veel frustratie.
De belastingbetaler betaalt weer eens voor zulk tuig.
Een rubberstok lijkt me een zeer goed instrument en gelijk dezelfde methode toepassen als in GB.
Knettergek zijn ze hier met hun onmeetbare opwarming.
Trouwens door al die hernieuwbare zooi heeft Nederland meer co2 uitgestoten, de centrales moeten steeds meer inspringen omdat steeds meer stroom gevraagd word ondanks dat de opwekking van hernieuwbare vaak dik 50% is.
Onlangs nog gelezen.
Ja ja hernieuwbare met netto 0.
“Het lijkt wel of ze die gasten toejuichen…”. Dat lijkt het niet alleen, dat doen ze ook want het past in hun narratief en hebben het zelfde doel. De “ze” kunnen alle steun gebruiken , ook die die ze zeggen te betreuren.
Helemaal waar:
“Vandaag gearresteerd op de A12 en afgevoerd. De officier van Justitie die ons toespreekt begint met: ‘Ik wil jullie bedanken voor wat jullie doen voor Nederland en het klimaat en voor onze kinderen en kleinkinderen.’
https://www.ad.nl/binnenland/straffeloos-a12-bezetten-leidt-tot-frustratie-bij-politie-dan-zijn-we-dus-niet-meer-nodig~af22b4e0/
Voor HEN betaald ipv hun.
Er is een oplossing gevonden voor alle windmolens die naar de schroothoop moeten:
https://edition.cnn.com/style/wind-turbine-blade-made-tiny-home-hnk-spc
Per dag zijn er ongeveer 460 uitvaarten , 465 geboorten en 340 bruiloften dus bijna 1300 families zijn dagelijks onderweg naar voor hun zeer belangrijke gebeurtenissen en de rest moet naar zijn werk of is onderweg om een welverdiende peperdure vakantie te vieren en moet het vliegtuig of het cruiseschip halen.
Hoe halen XR kinderen en hun geldschieters het in hun botte harses om hier voor te gaan liggen.
Off-Topic
Heet van het nieuws (en gecontroleerd):
TB erkent gemaakte fouten bij FvD.
Dat wordt vast een nieuw artikel met veel ophef. Mijn dag kan niet meer stuk.
Weken geleden had TB al in een interview gezegd dat hij fouten had gemaakt.
Dat hij nu zijn ‘fouten’ toegeeft en een stap terug doet, betekent in ieder geval dat hij geen echte narcist is. En daar ben ik wel blij mee.
Dank gezocht en gevonden.
En wat zegt de zelfbenoemde woordvoerder Bert van het FvD hier over Frans?
Over welke fouten heeft hij het overigens? Linkje?
Johan, geen echte narcist, maar nog wel een narcist?
“En wat zegt de zelfbenoemde woordvoerder Bert van het FvD hier over Frans?”
FG de man zal in shock zijn denk ik. Tenzij hij aandelen in Kimberly-Clark o.a. producent van Kleenex (zakdoekjes) heeft want die zijn plots in waarde gestegen. Ze noemen nu al het TB effect.
De XR-meneer die vliegticket kocht terwijl hij een toegangsverbod voor Schiphol had, kreeg van de linkse rechter (ik heb het meeste van de rechtszaak gezien via de live-stream) mag nu weer Schiphol binnen gaan; hij kan weer gebruik maken van zijn recht om te vliegen.
Wat Schiphol moet doen, is kijken of hij ook daadwerkelijk gebruikt maakt van dat ticket om te gaan vliegen. Gaat die XR-meneer niet vliegen en heeft hij dat ticket gekocht met de reden om achter de controles te gaan demonsteren, dan heeft hij het ticket onder valse voorwendselen gekocht. Benieuwd wat een rechter daar van vindt.
Overigens ga ik een briefje in mijn auto leggen met de tekst : Ik protesteer, ik maak gebruik van mijn demonstratierecht.
Bij verkeersovertredingen of wat voor overtreding dan ook, ga ik me op mijn demonstratierecht beroepen. “Agent, ik heb vele malen te hard gereden, maar ben nooit gesanctioneerd. Waarom nu dan wel? XR kwam er met dat argument ook mee weg bij de rechtszaak die ze tegen Schiphol had aangespannen.”
Ik moet nog wel een goed doel verzinnen. Zoiets van “Keep the Moon Plastic Free!!”
Er is toch ook het recht op vrije expressie? Nou dan, ik ben erg expressief in het vrije hanteren van de zweep. T’is maar een idee …
Demonstreren omschrijven als “in het openbaar mening uitdragen” zou al voldoende zijn. Dan kan alles wat anderen hindert, m.u.v. gedachten en meningen, verboden worden. Ik denk daarbij aan aan gebouwen of wegen bezetten, dingen vernielen, stenen gooien, stallen en landbouw machines sabotteren enz.
Het probleem is niet het bestaan van gebrekkige c.q. onduidelijk regelgeving. Het probleem zit in het hanteren van twee maten: een voor mensen als de “blokkeer Friezen” en een voor mensen als XR-demonstranten. De ene ene groep wordt bestraft voor blokkeren van de snelweg, de andere groep niet. Alles op basis van dezelfde regelgeving.
Bovendien kan Nederland niet meer van alles regelen. De hoogste instantie die erover oordeelt is het Europees Hof voor de rechten van de mensen. Enige jaren terug oordeelde dat Hof dat de Hoge Raad fout zat bij het veroordelen van demonstrerende krakers (tegen kraakverbod) wegens rellen en blokkeren van de straat. Volgens het Hof had de Hoge Raad het demonstratie recht daarbij teveel ingeperkt. Het betreft hier hetzelfde Hof dat oordeelde dat criminele asielzoekers niet mogen worden uitgezet als hun thuisland niet veilig is voor hen. Dus wat can possibly go wrong voor de moordenaar van Lisa?
Overigens weigerde de regering / Schoof enige tijd geleden een brief van enkele landen waaronder Denemarken en Italië mede te ondertekenen die bepleitte de normstelling door het Europees Hof R M bij te stellen. De Regering / Schoof vindt het dus allemaal OK. Of lag het NSC toen weer dwars?
ik ben blij met Lidewij.
misschien ga ik toch nog stemmen.
Beste Henri,
Gezien je “recht uit het hart” kreet, hieronder een mailing die het FvD met betrekking tot de wisseling aan haar achterban stuurde:
Lidewij de Vos wordt de nieuwe lijsttrekker van Forum voor Democratie voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Oprichter Thierry Baudet gaat naar de tweede plek:
‘Ik ben enthousiast en vol vertrouwen. Met heel m’n hart en ziel blijf ik betrokken bij FVD, en ook zal ik met volle inzet weer de Tweede Kamer in gaan. Ik blijf me volop en voor 100% inzetten voor de partij, maar sta door gepolariseerde meningen over mij en een al vijf jaar durende blokkade in de media nieuwe groei op dit moment toch vooral in de weg. Dat is deels mijn eigen schuld geweest – te veel een vrijdenker, teveel een flapuit – maar ook deels ontstaan door framing en niets gegund krijgen. Ook al kregen we inhoudelijk vaak gelijk – in onze kritiek op het coronabeleid, onze analyse van de sabotage van Nordstream, de kosten van het klimaatbeleid, de onzinnigheid van het stikstofbeleid en de dramatische effecten van de immigratie – toch kregen we sinds de coronaperiode nooit meer een echt podium. Dan merk je dat je niet effectief meer bent als gezicht van de partij. De beweging is veel belangrijker dan mijn ego of persoonlijke positie. Ik heb Forum voor Democratie nooit opgebouwd omdat ik zélf nu zo graag in de schijnwerpers wilde staan; het ging en gaat mij om Nederland. En Lidewij is een uitstekende opvolger, met rust, een eigen stijl, heel veel kennis van zaken en verrassende debatingskills. Met haar aan kop verwacht ik dat Forum voor Democratie een fantastisch resultaat gaat behalen bij de verkiezingen en heel veel voor elkaar kan krijgen voor onze kiezers en voor Nederland!’
Lidewij de Vos (1997) is scheikundige, neurowetenschapper en violiste. Tijdens haar onderzoeksmaster was ze werkzaam op de onderzoeksafdeling van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Ze is al sinds het allereerste begin betrokken bij Forum voor Democratie en werkte vanaf 2021 voor de FVD-fractie in de Tweede Kamer. Samen met Thierry Baudet schreef ze het boek Niemand in de Cockpit (2023), waarin op natuurwetenschappelijke gronden wordt afgerekend met het stikstofbeleid. In 2025 verving ze Baudet tijdens zijn vaderschapsverlof: als Kamerlid zette ze zich in voor afschaffing van de klimaat- en stikstofregels, voor beëindiging van de massale immigratie en voor terugkeer van rationaliteit in de politiek.
‘Het is een bijzonder grote eer en een opdracht van formaat om lijsttrekker te zijn van de grootste ledenpartij van Nederland. Ik zal deze rol als teamspeler op me nemen en samen met Thierry, Freek, Gideon, Pepijn, Ralf en de vele anderen in onze partij onze agenda van politieke vernieuwing verder brengen. Als vrouw ben ik me elke dag bewust van de onveiligheid die mede het gevolg is van de massale immigratie. Als scheikundige weet ik hoe onzinnig het klimaat- en stikstofbeleid is. En als violist voel ik me diep verbonden met de onovertroffen Europese beschaving die wij willen behouden en versterken. Ik barst van de energie en heb enorm veel zin in de campagne. Op naar 29 oktober!’
Black bla bla.
Eerst zien, dan geloven.
Beste Henry,
Gezien je “Lidewij” hartekreet onderstaand de mailing die het FvD met betrekking tot de wisseling aan haar achterban stuurde.
Lidewij de Vos wordt de nieuwe lijsttrekker van Forum voor Democratie voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Oprichter Thierry Baudet gaat naar de tweede plek:
‘Ik ben enthousiast en vol vertrouwen. Met heel m’n hart en ziel blijf ik betrokken bij FVD, en ook zal ik met volle inzet weer de Tweede Kamer in gaan. Ik blijf me volop en voor 100% inzetten voor de partij, maar sta door gepolariseerde meningen over mij en een al vijf jaar durende blokkade in de media nieuwe groei op dit moment toch vooral in de weg. Dat is deels mijn eigen schuld geweest – te veel een vrijdenker, teveel een flapuit – maar ook deels ontstaan door framing en niets gegund krijgen. Ook al kregen we inhoudelijk vaak gelijk – in onze kritiek op het coronabeleid, onze analyse van de sabotage van Nordstream, de kosten van het klimaatbeleid, de onzinnigheid van het stikstofbeleid en de dramatische effecten van de immigratie – toch kregen we sinds de coronaperiode nooit meer een echt podium. Dan merk je dat je niet effectief meer bent als gezicht van de partij. De beweging is veel belangrijker dan mijn ego of persoonlijke positie. Ik heb Forum voor Democratie nooit opgebouwd omdat ik zélf nu zo graag in de schijnwerpers wilde staan; het ging en gaat mij om Nederland. En Lidewij is een uitstekende opvolger, met rust, een eigen stijl, heel veel kennis van zaken en verrassende debatingskills. Met haar aan kop verwacht ik dat Forum voor Democratie een fantastisch resultaat gaat behalen bij de verkiezingen en heel veel voor elkaar kan krijgen voor onze kiezers en voor Nederland!’
Lidewij de Vos (1997) is scheikundige, neurowetenschapper en violiste. Tijdens haar onderzoeksmaster was ze werkzaam op de onderzoeksafdeling van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Ze is al sinds het allereerste begin betrokken bij Forum voor Democratie en werkte vanaf 2021 voor de FVD-fractie in de Tweede Kamer. Samen met Thierry Baudet schreef ze het boek Niemand in de Cockpit (2023), waarin op natuurwetenschappelijke gronden wordt afgerekend met het stikstofbeleid. In 2025 verving ze Baudet tijdens zijn vaderschapsverlof: als Kamerlid zette ze zich in voor afschaffing van de klimaat- en stikstofregels, voor beëindiging van de massale immigratie en voor terugkeer van rationaliteit in de politiek.
‘Het is een bijzonder grote eer en een opdracht van formaat om lijsttrekker te zijn van de grootste ledenpartij van Nederland. Ik zal deze rol als teamspeler op me nemen en samen met Thierry, Freek, Gideon, Pepijn, Ralf en de vele anderen in onze partij onze agenda van politieke vernieuwing verder brengen. Als vrouw ben ik me elke dag bewust van de onveiligheid die mede het gevolg is van de massale immigratie. Als scheikundige weet ik hoe onzinnig het klimaat- en stikstofbeleid is. En als violist voel ik me diep verbonden met de onovertroffen Europese beschaving die wij willen behouden en versterken. Ik barst van de energie en heb enorm veel zin in de campagne. Op naar 29 oktober!’
Extreem links en antisemitisme zit tot in de haarvaten van ons lokale, regionale, nationale en Europees bestuur. De rechtsstaat doet hier ook aan mee. Tuig, terroristische organisaties, XR, pro-Palestijnse groeperingen, import van haat tegen alles waar het vrije Westen voor staat, noem maar op wordt geen strobreed in de weg gelegd. Andersdenkenden, boeren, wetenschappers aan de andere kant, industrie, normale autochtone mensen, witte mannen, etc. dat zijn de slechteriken.
Sta op en pik die terreur niet meer.