
Cartoon: Josh.
Door Rob de Vos.
Het klimaat is een gevoelig onderwerp. Sinds het IPCC zich het onderwerp ‘klimaatverandering’ heeft toegeëigend lijkt wat ooit een hypothesewas nu een onwrikbaar ‘feit’: het klimaat verandert, de boosdoener is CO2 en de mens is de schuldige. Dat het allemaal wat ingewikkelder in elkaar zit en consensus(als die al bestaat) in de wetenschap geen betekenis heeft begint langzaam terrein te winnen. Dat gaat moeizaam, want de tegenkrachten (eenzijdig wetenschappelijk onderzoek, politieke druk, voortdurende eenzijdige berichtgeving et cetera) zijn groot.
Een van de ‘kroonjuwelen’ van wat ik het IPCC-narratief noem is destijgende zeespiegel. Nu is een stijgende zeespiegel niets bijzonders. Sinds het einde van de laatste ijstijd (ongeveer 15.000 jaar geleden) steeg de zeespiegel zo’n 120m . Het is nog niet zo héél lang geleden dat ‘we’ lopend Engeland konden bereiken (over wat nu de bodem van de Noordzee is). Een dikke jas was gewenst, want we hadden aan het einde van de jongste ijstijd, het Weichselglaciaal, in onze contreien een toendraklimaat.
***
Zie voor het gehele artikel over dit baanbrekende onderzoek hier.
***





Tja, eigenlijk niet nieuws.
En de verhalen over de temperatuur achter 100 jaar kan men niet voorspellen.
In 1965 onderzocht de Britse klimatoloog Hubert Horace Lamb historische gegevens over oogsten en neerslag, samen met vroege gegevens van ijskernen en jaarringen, en concludeerde dat de MWP waarschijnlijk 1–2 °C (1,8–3,6 °F) warmer was dan de omstandigheden in Europa aan het begin van de 20e eeuw .
Een oud onderwerp waar weer iemand zijn plasje over mag doen. En het dan brengen als breaking News.
Overdaad schaadt.
@FG – dit tegenoffensief is een reactie op de herhalingen van klimaatalarmisten; zie het als een contra-herhaling om dat alarm te ontzenuwen…
Vroeger had je het stripblad ‘MAD’ – een vast onderdeel was ‘spy-contra-spy’
“…dit tegenoffensief is een reactie op de herhalingen van klimaatalarmisten; zie het als een contra-herhaling om dat alarm te ontzenuwen…”
FG dat zou op zich te verdedigen zijn maar nu wordt de ene hysterie bestreden met vaak een andere hysterie en dan werkt het effect van herhalen averechts.
Frans, die moet je toch even uitleggen, die ‘andere hysterie’.
Voor mij is het bestrijden van de klimaathysterie met controleerbare feiten/gegevens geen vorm van hysterie.
Als je echter het hysterische gezever van sommigen op CG bedoelt dan kan ik je helemaal volgen.
En ik doel dan op het eindeloze gebazel over MSM, Agenda 2030, FvD en Bilderberg om maar even wat te noemen.
Anthony,
“Frans, die moet je toch even uitleggen, die ‘andere hysterie’.”
FG Klimaathysterie is op emoties gedreven en een losgeslagen angst voor een fenomeen waar er gewoon nog te weinig kennis als basis voor is. Het beleid dat daar op wordt gevoerd is destructief in meerdere opzichten.
Die andere hysterie is het bestrijden van bovengenoemde hysterie met ‘meningen en oplossingen’ die eveneens worden gedaan vanuit te weinig kennis en daardoor in bestrijding niet effectief en efficiënt zijn nee sterker ook juist averechts en destructief uitpakken.
En grootste gevolg is dat ingezet wordt op BAU ( groei baby groei) daar waar het echte probleem van een overvraagde planeet ligt in uitputting van haar mogelijkheden. Daar waar ik doorlopend dus over schrijf maar wat niet kan indalen.
Verder idd alles wat jij schrijft.
Frans, duidelijk en dank.
Om sommige dingen kun je niet omheen, alleen de burgers mogen zoiets niet weten.
Boomresten van 1000 tot 2000 jaar oud bij de gletsjer Mendenhall op Alaska gevonden.
Door hoge temperaturen in de Middeleeuwen zijn de vondsten van boomresten op Alaska, onder andere bij de smeltende Mendenhall gletsjer. Onderzoekers van de University of Alaska Southeast in Juneau hebben gemerkt dat steeds meer bomen opduiken, vele in hun oorspronkelijke rechtopstaande positie en sommige nog met wortels en zelfs een beetje bast. Op basis van jaarringen en koolstofdatering staat vast dat deze resten tussen de 1000 en 2000 jaar oud zijn.
De geschiedenis geeft veel prijs.
En door de komst van internet kun je steeds meer geschiedenis ontdekken want het probleem is dat geschiedenis boeken verleden tijd zijn, men noemt ze nu database, en zo berijk je dus niet meer het brede publiek met een mooi boek voor de etalage raam wat je aanstaart.
Het is ook meer van we publiceren zoiets liever niet want de co2 mythe moet in stand blijven, een groter verdienmodel wereldwijd bestaat er niet.
Dit ben ik niet – graag weghalen.
Verwijderd.
Onze huistrol en jarenlange klimaatpsychopatische, autistische stalker. De laatste dagen heeft hij zo’n 40 reacties geplaatst.
Hj is er maar druk mee.
Theo, waarom heet Groenland ook al weer Groenland?
Je hebt dus helemaal gelijk.
Dank AnthonyF.
Waarom het Groenland heet weten we als sceptici allemaal, nou ja vele anderen ook wel. ;)
Interessant onderzoek! Er zijn wel een paar kanttekeningen bij te maken.
1. De onderzochte meetpunten liggen erg ongelijk verdeeld over de aarde. Voor de globale stijging heb je veel meer metingen nodig in bijvoorbeeld de Pacific.
2. Het maakt ook uit of je tot 2015 of tot 2024 meet.
3, de bijdrage van de grote ijskappen is verminderd; dat compenseert de toename uit andere bronnen (gletsjers in berggebieden, uitzetting van opwarmend zeewater).
De vermindering van het massaverlies van Antarctica en Groenland is opvallend. Er is waarschijnlijk sprake van een tijdelijk effect. Er smelt meer af, maar dat wordt gecompenseerd door meer sneeuwval. Als het verder opwarmt zal de neerslag steeds vaker als regen gaan vallen. Dan komt er juist een versterkte bijdrage van de ijskappen. Voor Antarctica wordt dat voor de tweede helft van deze eeuw verwacht; voor Groenland waarschijnlijk eerder.
https://www.weerwoord.be/m/3238007
Er is een uitdrukking voor: je vastklampen aan stroohalmen.
Betonnen reddingsvesten Ed. Strohalmen is mij nog veel te positief.
Dat het opwarmt kun je niet omheen dat is te meten.
En dat co2 en andere gassen hier ook een rol.in spelen zal ook wel zo zijn.
Maar het fijt blijft dat heden heel veel gemeten word tegenover vroeger.
Ook blijft het een fijt dat er steeds meer aanwijzingen zijn dat het vroeger warmer is geweest en dat er ook plotseling snelle koude periodes zijn geweest.
En je ziet ook wel dat heel veel niet uitkomt wat de alarmisten niet al zo opgesomd hebben wat nu al had moeten zijn, en toch proberen ze nog dat geheim te houden, oftewel niet aan de grote klok te hangen.
Grote voorbeelden de AMOC de Noordpool die in de zomer ijsvrij zou zijn, nee onlangs hebben ze dan toch moeten toegeven dat het niet zo is, nee sterker nog het is helemaal niet dramatisch daar.
En wat doen ze? nu gaan ze over de Zuidpool beginnen.
Nou ik wens ze succes.
Dan de gletsjers, ja heel veel trekken zich terug maar ook niet overal, en dat betekent in principe dat er toch niet een gehele globale opwarming is in mijn ogen.
Natuurlijk zijn smeltende gletsjers niet zonder risico want velen zijn er nog van afhankelijk, b.v in het Himalayagebergte dat zorgt voor de drinkwater voorzieningen van mens tot dier en nog niet zoon beetje ook.
Maar of zulke periodes niet eerder zijn geweest is nog maar de vraag, maar ook hier komt nog een antwoord op, kwestie van tijd.
Trouwens in de Romeinse tijd waren er ook weinig echte winters, ze waren er wel omdat men schaatsen van botten heeft gevonden in Nederland en ook in andere landen.
Maar ze werden ook ziek van kwakkel winters die er genoeg moeten zijn geweest volgens onderzoekers.
“Grote voorbeelden de AMOC de Noordpool die in de zomer ijsvrij zou zijn,”
Gewoon lezen wat het IPCC daarover meldt.
…… en je voor de rest niet gek laten maken.
Ik hoop nog op een reactie van Rob de Vos.
De zee en modellen blijven lastig. De bevrijdingsvloot naar Gaza onder aanvoering van Greta Thunberg is teruggekeerd wegens onvoorzien slecht weer op de middenlandse zee. Hoewel de computers een voorspelling accuraat kunnen doen over 100 jaar blijkt het nog niet gegarandeerd te lukken op een paar dagen.
https://www.telegraaf.nl/buitenland/live-vloot-richting-gaza-met-greta-thunberg-aan-boord-keert-terug-wegens-slecht-weer/87229067.html
Wel sneu voor haar dat die cruise nu niet doorgaat. Het leven van een beroeps nitwit gaat niet altijd over rozen.
Ik hen trouwens laatst nog over haar gedroomd – ja maar geen nachtmerrie – ze wilde een dropping wel eens meemaken want dat zou goed staan op haar cv. Heb ik geregeld (ja in dromen is veel mogelijk) en voor ze uit het vliegtuig werd gegooid zei ik nog nu ga je zeker een verpletterend indruk maken. Toen werd ik wakker.
hen moet zijn heb.
Eab, voor een deel van Zuid-Frankrijk werd voor vandaag zo’n ongelooflijk slecht weer voorspeld met tot 200 mm neerslag, dat men besloot om ook vandaag de scholen gesloten te houden.
Bleek allemaal erg mee te vallen en veel ouders over de zeik omdat ze nog een dag extra vakantie moesten opnemen.
Bij mijn oude werkgever ECN was elk onderzoek ‘baanbrekend’. Mijn laatste onderzoek was dat zelfs letterlijk. (Lol)
ik zie geen resultaten vh onderzoek hier.
of het baanbrekend is, kan ik dus niet zeggen
Daar ga ik je ook niet mee lastigvallen. Hou jij je nu maar bezig met het herhalen van die onzin die onlangs hier al is gepareerd. Maar uiteraard zonder enig succes en nu probeer je het opnieuw.
Gezien jouw ontoereikend niveau is jouw oordeel over baanbrekend wel of niet van geen enkele waarde.
Ga je vanaf nu de plek van Bert innemen?
Frans Galjee
Volgens mij ben je een zuurpruim met een missie én een neiging tot masochisme gezien je frequente bezoek op deze site. Zonder collega’s als stootkussen moet je toch wat beroeren om de dag door te komen
“Volgens mij ben je een zuurpruim met een missie én een neiging tot masochisme…”
FG ik vind het wel een mooie omschrijving met nog enkele kanttekeningen.
Zuurpruim – die door mij ervaren situatie maakt mij idd niet vrolijk maar zuurpruim is misschien iets te veel van het kwade.
Masochisme – ja en zelfs bewust gezocht anders zou ik hier ook niet komen.
Maar die missie dat is juist nu nog even begrijpen wat die missie is.
En om de klissebissers van vandaag weer op het juiste spoor te brengen; de klimaatzeloten slapen niet. Terwijl hier de karakter eigenschappen van enkelen door enkelen worden ontleed is op RTL 4 Heleen Ekker weer actief. Nu in Zwtserland waar een gletcher erger dan gedacht (zoals gewoonlijk altijd erger) wegsmelt. Ondanks een angstige blik in de ogen leek ze mijns inziens best tevreden met de gang van zaken.
Ze kwamen er niet te dicht bij, vanwege die oude ziekten en zo die ook weer tevoorschijn komen denk ik . Zelf vind ik het wel goed dat die sneeuw rotzooi verdwijnt, vroeger waren we tovch ook altijd blij als in het voorjaar de grond weer tevoorschijn kwam. Hopelijk gaat dit nog een tijdje door want ik moet er niet aan denken dat die gletchers weer groter groeien.
De watervoorziening van Europa komt in gevaar als er geen gletsjersmeltwater meer komt. Maar volgens mij was dat riviertje van die gletsjer niet zo heel volumineus.
Waar de Rijn begint in Zwitserland zijn weinig belangrijke gletsjers. Maar de Rijn ontvangt water uit een aantal grote zijrivieren, waar onder de Aare en de Reuss. Die komen in de Alpen wel uit grote gletsjergebieden. En daarbij gaat het niet alleen om gletsjers, maar ook om éénjarige sneeuw, wat in sommige gevallen tot augustus of september blijft of bleef liggen.
Ook bij neerslag in de zomer kan of kon op hoogte een deel als sneeuw vallen. Dat smolt dan in een paar dagen weg, waardoor de hoogste pieken van de afwaterende rivieren werden afgevlakt. Nu stroomt steeds vaker al het water tegelijk naar beneden. Zwitserland is maar een klein deel van het stroomgebied van de Rijn, maar er valt relatief veel neerslag.
En slecht nieuws voor Bas zijn ballon:
“Mitsubishi gibt drei große Offshore-Windprojekte in Japan auf, die aufgrund von Inflation, Chaos in der Lieferkette und steigenden Kosten finanziell zusammengebrochen sind. Die globale grüne Energiebranche scheitert, da Unternehmen zugeben, dass Projekte im Bereich unzuverlässiger Energien ohne massive Subventionen niemals wirtschaftlich rentabel waren.”