
De klimaathype implodeert.
Van een onzer correspondenten.
De Net Zero Banking Alliance (NZBA) heeft aangekondigd dat ze haar activiteiten zal staken. Hiermee komt een einde aan de activiteiten van de door de VN gesteunde coalitie van banken die zich inzet voor het bevorderen van wereldwijde netto-nuldoelstellingen via haar financieringsactiviteiten.
Het besluit werd genomen na een reeks opvallende uittredingen uit de coalitie, wat leidde tot een stemming onder de aangesloten banken om het initiatief ingrijpend te herstructureren van een alliantie op basis van leden naar een raamwerk dat banken richtlijnen biedt voor het vaststellen van CO2-reductiedoelstellingen en ter ondersteuning van hun plannen voor klimaattransitie.
Specifiek voor de Nederlandse banken:
‘Triodos Bank is al eerder, in april 2025, uit de NZBA gestapt vanwege het afzwakken van de klimaatambities binnen de alliantie.
ABN AMRO, ING en de Volksbank (inclusief ASN en SNS) verloren hun formele lid-status doordat de organisatie recent is opgeheven en niet langer een ledenstructuur kent.
Kortom: geen enkele Nederlandse bank is nog lid van de NZBA—de alliantie is per direct beëindigd en heeft haar werkzaamheden in ledencollectief stopgezet, hoewel diverse banken zelfstandig doorgaan met klimaatmaatregelen.’
In een verklaring aan ESG Today zei een woordvoerder van de NZBA:
‘Leden van de Net Zero Banking Alliance (NZBA) hebben gestemd voor de overgang van een alliantie op basis van leden en om de richtlijnen ervan als raamwerk vast te stellen… Als gevolg van dit besluit zal de NZBA haar activiteiten onmiddellijk staken.’
De NZBA werd in 2021 gelanceerd, waarbij de leden zich ertoe verbonden de operationele en toerekenbare uitstoot van broeikasgassen (BKG) uit hun kredietverleningsactiviteiten te transformeren om deze in lijn te brengen met de netto-nul-doelstellingen tegen 2050, en om gefinancierde emissiedoelstellingen voor 2030 vast te stellen, aanvankelijk gericht op belangrijke emissie-intensieve sectoren. In april 2024 publiceerde de groep nieuwe richtlijnen voor het vaststellen van klimaatdoelstellingen voor banken, waarbij de vereisten werden uitgebreid met een toezegging om kapitaalmarktactiviteiten, zoals schuld- en aandelenacceptatie, af te stemmen op de netto-nul-doelstellingen van banken voor 2050, naast de eerdere toezegging gericht op kredietverlening.
Na een snelle groei van 43 banken bij de lancering in 2021 naar meer dan 140 banken, goed voor een totaalbedrag van $ 74 biljoen in 2024, kwamen de leden van de NZBA onder aanzienlijke druk te staan, met name door Republikeinse politici in de VS. Zij waarschuwden financiële instellingen, waaronder banken, verzekeraars, vermogensbezitters en investeerders, voor mogelijke wettelijke overtredingen door hun deelname aan klimaatgerichte allianties en voor plannen om de bedrijven uit te sluiten van overheidsactiviteiten, als onderdeel van een bredere politieke campagne tegen ESG.
Het vertrek uit de groep begon eind vorig jaar. Goldman Sachs kondigde in december 2024 aan de NZBA te verlaten, gevolgd door al haar grote Wall Street-collega’s binnen enkele weken, en kort daarna door hun Canadese tegenhangers begin 2025. Na het vertrek van de Noord-Amerikaanse banken stemden de leden van de NZBA in april 2025 in met een reeks belangrijke wijzigingen, waaronder het afschaffen van de verplichting voor banken om hun kredietverlening en kapitaalmarktactiviteiten af te stemmen op het doel de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5°C.
Shargiil Bashir, voorzitter van NZBA en Chief Sustainability Officer bij First Abu Dhabi Bank zei eerder:
‘De kennis die we in 2021 hadden over wat haalbaar was… was heel anders dan waar we nu zijn. Sommige sectoren maken niet de transitie door die we hadden verwacht… ofwel de technologie ontwikkelt zich minder snel, ofwel de beleidsvorming verloopt minder snel.’
Hoewel het aantal vertrekken na de veranderingen in april afnam, hervatten zich deze zomer opvallende vertrekken uit de NZBA. Zo verliet HSBC de groep in juli, gevolgd in augustus door UBS en Barclays. Laatstgenoemde bank merkte op dat
‘met het vertrek van de meeste internationale banken de organisatie niet langer over voldoende leden beschikt om onze transitie te ondersteunen.’
***
Bron AI & hier.
***





Volgens mij is hier maar 1 verklaring voor, namelijk: de verwachte opbrengsten van de investeringen zijn toch niet voldoende en verliest de financiele wereld op net nul projecten. Wanneer er wel geld mee valt te verdienen waren ze niet gestopt. Het verdienmodel is er niet alleen maar verliezen. Goed voorbeeld van ‘ de wal keert het schip’. Wat volgt er nu? De luchtbel loopt langzaam leeg.
Banken die zich met politiek inlaten behoren hun vergunning te verliezen. Politiek is in een democratie alleen aan de burgers voorbehouden.
Helemaal mee eens Peter. Klaas Knot dacht er toch echt anders over.
Ach daar zijn toch ook geen winsten in te behalen.
De rabobank probeert nog iedereen zoveel mogelijk te vangen met in groen beleggen, hun motte je doet het voor de toekomst, jammer dan ik heb geen glazen bol.
Maar nu hebben ze weer een groene spaarrekening waar je je geld wel een jaar op moet laten staan dan krijg je daar ook nog wat rente op, maar wel voor maar 1 jaar.
Ze zitten allemaal met die groene rommel, ze gaan jou echt niet vertellen waar jij als burgertje geld mee kunt verdienen.
Volgens mij is hier maar 1 verklaring voor, namelijk: de verwachte opbrengsten van de investeringen zijn toch niet voldoende en verliest de financiële wereld op net nul projecten.
Precies, de landen zijn niet van plan geld te lenen voor projecten die geen netto resultaat behalen.
Er is een nieuw verdienmodel, CO2-certificaten. Daarmee hangen de banken niet meer zo af van individuele klanten voor hun incasso. Nu doen de overheden zoals de EU en de WHO dat voortaan.
Democratie is tegenwoordig: het volk mag kiezen door welke vazal van de VFE ze het liefst wil worden uitgezogen.
Nu ja, tenzij het FvD stemt. Maar zoveel intelligentie mag je een volk niet toedichten.
Bij de Groene Khmer spat de wanhoop er van af nu het klimaatkaartenhuis in elkaar dondert.
Gelukkig staan ze niet alleen in hun wanhoop; bij de FvD’ers van hetzelfde laken een pak nu die partij maar niet wil stijgen in de echte peilingen.
https://peilingwijzer.tomlouwerse.nl/
Moest denken aan:
https://www.ensie.nl/spreekwoord/al-regent-het-varkens-jan-salie-krijgt-er-geen-borstel-van
Conclusie:
Er zijn nog al wat stevige verschuivingen te zien de laatste tijd want de kiezers weten absoluut niet meer wie ze nog kunnen vertrouwen.
Maar over een ding zijn ze het eens. Geen FvD (op een paar dromers na).
Nee AF, ‘framing’ werkt het best voor minkukels. Dus ik begrijp uw afkeer.
Goh Kees, inhoudelijk niet echt sterk man. Ik ben beter van je gewend als je over je vakgebied schrijft. Politiek is niet echt je ding dus blijf daar vanaf.
Baudet c.s. hebben te veel partijnadelige miskleunen gemaakt, die zijn niet 1,2,3 te herstellen door een nieuwe meer intelligente partijleider. Ik wens haar voorspoed maar het wordt een hard gelag, niet alleen voor FvD, er is hoogst waarschijnlijk alleen linkse en groene soep te koken na de verkiezingen.
Met minkukkels kun je stemmen wat je wilt, ze zullen altijd de verkeerde keus maken.
Vlak de PVV ook niet uit Scheffer. Die zijn mogelijk nog erger schuldig dan het FvD want zij zaten wel aan de knoppen en liepen tot 2 x weg toen er besluiten genomen moesten worden.
Je moet nogal wat zelfoverschatting hebben om te kunnen opmaken of Thierry Baudet meer of minder intelligent is dan Lidewij de Vos.
Gevalletje “de beste stuurlui staan aan wal”
Zorg eerst maar eens dat je uit je GL/PVDA hoek komt en doe een poging het geheel te overzien, als het even kan duidelijk geformuleerd zonder die nietszeggende onbegrijpelijk telegramstijl.
Groen brengt ons letterlijk naar de bedelstaf.
INEOS sluit opnieuw fabrieken, nu in Rheinberg: ‘Europa pleegt industriële zelfmoord’
https://www.industrielinqs.nl/chemie/2025/10/ineos-sluit-opnieuw-fabrieken-nu-in-rheinberg-europa-pleegt-industriele-zelfmoord/?gdpr=deny
De Amerikanen verlieten het op zinken staande schip toen zo’n 20 staten gerechtelijk onderzoek begonnen onder de federale anti-trust wetgeving. Het gecoordineerde niet-uitlenen van kapitaal voor investering in de olie, gas en kolen industrieen, dus het gecoordineerd onthouden van kapitaal is een textboek voorbeeld van markt manipulatie, strafbaar met internering van de leiding van de deelnemende organisaties. Die hadden daar geen zin in om martelaar te zijn voor het groene geloof en renden naar de uitgang. Gevolgd door de rest, als ratten die het zinkende schip verlaten, omdat ze plotseling zich realiseerden hoe kwetsbaar ze persoonlijk waren door hun vermeende voorbeeldige deugdzaamheid.
Daar kunnen individuele staten nog wat doen, in Europa is er geen redding mogelijk, daar is de macht eigenaar van alle politieke partijen op slechts een paar na.
https://www.hln.be/buitenland/merkel-dropt-politieke-bom-verzet-van-polen-en-baltische-staten-leidde-tot-russische-invasie-van-oekraine~ae0c4baf/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F
Zou het bij Mutti Merkel heel langzaam aan het doordringen zijn dat zij de oorzaak is van de huidige ellende in Duitsland met haar ‘Wir schaffen das’. Economie in duikvlucht door een krankzinnig besluit om kernenergie uit te bannen en andere groene waanzin en door de grenzen wijd open te zetten.
Tja, haar DDR/USSR achtergrond komt nu bovendrijven in haar doorzichtige verdediging van Poetin.
Ik heb totaal geen begrip voor de walgelijke manier van protesteren tegen immigranten uit bepaalde landen in Nederland en Duitsland. Maar begrijpen doe ik het des te meer.
Bij de linkse palliepijpers ligt dat anders. Daar heb ik geen begrip voor en ik begrijp ze ook niet; dat wil zeggen dat ik ze niet wens te begrijpen.
Onder druk enz:
https://www.wyniasweek.nl/eindelijk-inzage-in-de-miljarden-die-frans-timmermans-en-zijn-europese-commissie-uittrokken-voor-linkse-lobbygroepen/
Wel toevallig zo vlak voor 29 oktober doch ‘vraag niet hoe het kan maar profiteer er van’.
“De klimaathype implodeert” staat er boven dit artikel. Ik wilde dat het waar was maar het lijkt me wat te vroeg gejuicht. De grote woorden waar de media zich van bedient gaan wel holler en holler klinken vind ik en de woorden slijten ook. Maar hele volksstammen gaan er nog steeds als lemmingen in mee. En de twintiger, die hebben nooit wat anders gehoord, die raken het hun leven lang niet meer kwijt. Net als moslimjongeren die hun mindset nooit meer kwijtraken.
Die nakende klimaatramp is er bij de mensen zó ingeramd, dat ‘implodeert’ niet.
Eigenlijk moet het ook niet imploderen. Want die heerlijke, goedkope en veelzijdige fossielen zijn eindig! En het tempo waarin we ze consumeren is erg hoog, we moeten binnen, zeg 100 jaar, iets anders hebben. En 100 jaar is kort om een aan olie- en gasverslaafde wereld op ‘iets anders’ over te laten gaan.
Laat het opwarmingleugentje nog maar even bestaan zou ik zeggen, het helpt vást om straks wat kerncentrales van de grond te krijgen.