
Foto: Shuttesrtock.
Van een onzer correspondenten.

Diverse Nederlandse media trapten in de val die de klimaatactivistische denktank Ember voor ze heeft geplaatst. Honderdduizenden Nederlanders lezen daardoor ten onrechte dat zon en wind wereldwijd meer stroom genereren dan steenkool. Lees de uitgebreide analyse van Marcel Crok, hier.
***





Dat dit fake is snappen de actievoerders heel goed. Vandaag is blokkade van de haven van Rotterdam waar kolen binnenkomen. Voor de strijd tegen het klimaat, voor de mensenrechten en tegen israel.
Zelfs als dat zo zou zijn, betekent het helemaal niet als de opwek niet samenvalt met het gebruik. En juist dat is het uitermate zwakken en dubieuze in de streken waarvan er van een winter sprake is. Als je verbruik het hoogste is, is de opbrengst het laagste en andersom. Gewoon volksverlakkerij. Alleen geschikt voor een tropisch eiland met toerisme als verdienmodel. De rattenvangers rekenen erop dat je niet kunt rekenen en weinig of niets snapt van je energierekening.
Jij doet dus ook aan volksverlakkerij, want wind doet het vooral goed in de herfst.
In Schotland pr0duceert wind al jaren ~90% of meer van de stroom (ze hebben een eigen netwerk met interconnectie naar Engeland).
In NL was dat vorig jaar 29% van het netto verbruik.
Overigens is de NOS verkeerd geciteerd. Er staat:
“Solar and wind met and exceeded all demand growth in the first half of 2025″
Dat klopt wel.
Dat is ook logisch omdat wind en zon zo ongeveer de goedkoopste stroom produceren.
Zie deze grafiek van Lazard accountancy uit New York = een multi-national met miljarden omzet, die dit kennelijk doet om iets goeds te doen (boekhoudingen controleren is immers saai).
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Electricity_costs_in_dollars_according_to_data_from_Lazard.png
Voor geïnteresseerden: Lazard brengt al vele jaren jaarlijks een rapport uit over kosten van de verschillende vormen van stroomopwek.
En tegenwoordig ook de kosten van stroomopslag (mede vanwege het snel toenemende aandeel van wind+zon, schat ik)
Het laatste: https://www.lazard.com/media/xemfey0k/lazards-lcoeplus-june-2024-_vf.pdf
EaB, het tij begint toch te keren:
https://www.rijnmond.nl/nieuws/2089229/vrachtwagens-al-urenlang-vast-op-maasvlakte-door-protest-boze-chauffeurs-maar-ook-steun
De politie moet door personeelsgebrek steeds meer zaken op de plank laten liggen. En nu maar hopen dat ze ook geen tijd hebben om hier naar toe te gaan want die chauffeurs zijn mans genoeg om dit zelf op te lossen.
Al weer even geleden werden er in Frankrijk ook wegen geblokkeerd door linkse idioten. Prachtige beelden van politie/gendarme/CRS die rustig toekeken hoe vrachtwagens langzaam maar heel zeker door die blokkades heen reden.
Nogmaals, maak deze man gewoon MP:
https://www.wyniasweek.nl/bij-kernenergie-zijn-niet-de-kosten-het-probleem-maar-onze-politici/
Trouwens, het lijkt wel of ze bij de NRC ook hun knopen aan het tellen zijn:
https://www.wyniasweek.nl/bij-kernenergie-zijn-niet-de-kosten-het-probleem-maar-onze-politici/
Sorry, verkeerde link.
Ik bedoelde deze:
https://www.nrc.nl/nieuws/2025/10/10/is-d66-minder-technocratisch-geworden-a4908846
NRC die kritiek heeft op D66. Zo zo.
Laat ze het maar allemaal geloven, er komt een dag en dan zien ze wat voor spaghetti ze gemaakt hebben.
Ze krijgen nu al met moeite de boel aan het draaien, massa containers met accu’s hebben ze al nodig en nog is het niet genoeg.
Van de winter draaien de fossiele centrales hoogtoeren en word stroom geïmporteerd.
Nog werkt de spaghetti, maar zet nog wat meer centrales stop.en je zult zien het hele net gaat in elkaar vallen.
Ze zetten in op spullen die totaal en toe nog niet rijp zijn om groot uit te pakken.
En als andere landen ook nog meer centrales stil gaan leggen dan is de chaos compleet.
En als het aan minister Keizer ligt dan word het land volgeplemperd met molens en de afstandnorm verdwijnd.
Een rotzooitje maken ze er van.
Weg met de boeren dus ook de kolenboer..
Samen terug naar het jaar zero, het utopisch paradijs van de groenen zonder toekomstperspectief.
lees mijn (mn laatste ) reactie bij het vorige artikel.
Marcel Crok verkoopt fake news over de Volkskrant. Hij meldt niet dat de krant de tekst heeft gerectificeerd. Zijn suggestie klopt dus niet meer met het gepresenteerde.
Is Crok groot genoeg de rectificatie van de Volkskrant te melden op zijn website?
Er is 99,9 procent consensus dat niemand de rectificaties van de Volkskrant leest, ook Marcrel niet. Eeen enkele religieuze zeloot misschien.
Het is een klassieke strooien man die modelleur ons voorlegt. Het is te betwijfelen of de VK ook gecorrigeerd zou hebben zonder dat stukje van Marcel. Marcel is zowel hem als de VK niets verschuldigd.
Een aanname gebaseerd op niets, Ed?
Hm, welke datum en welke pagina? Ik heb die rectificatie kennelijk gemist.
Modelleur
Bij de Volkskrant rekenen ze erop dat de eerste klap een daalder waard is en het best beklijft.
De volkskrant heeft eerst dit zogenaamde nieuws gebracht zonder het te controleren. Schande
Ander onderwerp, maar kan ik uitleg hierover vinden? Wat is A? Wat is lambda? Wat is d? Waar komen de formules vandaaN?
verdubbeling CO2;
P=λ * A * ΔT / d
Poud=Pnieuw
( λ * A * ΔT / d = λ * A * ΔT / d ) * d/A
λ * ΔT = λ * ΔT (oud versus nieuw)
λoud =( 99,96% * 0,024[W/(m.K)] + 0,04% * 0,014[W/(m.K)] ) /100 =0,023996 [W/(m.K)]
λnieuw=( 99,92% * 0,024[W/(m.K)] + 0,08% * 0,014[W/(m.K)] ) /100 =0,023992 [W/(m.K)]
ΔT oud=288 graden
0,023996*288=0,023992 * ΔTnieuw
ΔTnieuw=6,910848 / 0,023992 = 288,048
De opwarming als de CO2 verdubbelt is dan 288,048 – 288 = 0,048 graden
Dit is klink klare onzin. De maker van deze formule heeft de klok horen luiden maar weet niet waar de klepel hangt. Hij of zij verwart de partiele bijdrage van gassen in de atmosfeer aan de effectieve opaciteit met hun relatieve abundantie. Een elementaire schooljongens miskleun.
Ed
Wat denk jy dan van het werk van Holmes? Hij berekent met de gaswet de temperatuur op aarde en ook op de zuid-pool wat hoog ligt.
kijk het einde van dit report
https://www.climategate.nl/2025/09/dominante-factoren-die-de-temperatuur-bepalen/
daar is de verwyzing naar het report van Holmes
Ed
reactie in de wacht
Ed Zuiderwijk
Kun je het ook beter en dan voor een leek uitleggen? Graag stap voor stap en in gewoon Nederlands. Nu klinkt het als: “Nietes”.
Precies uitleggen waarom iets fout is vind ik volkomen oninteressant. Het is voldoende om te weten dat het fout is. Dat klinkt arrogant misschien, maar het is gewoon zelfverzekerdheid gebaseerd op kennis. Lees Happer & van Wijngaarden en verwijzingen naar de onderliggende fysica van stralingstransport om te zien hoe het wel moet. Het is niet iets dat je in een verloren uurtje doet.
Ik heb samen met ChatGTP aan Roy Spencer uitgelegd dat zijn interpretatie vh werk van Holmes niet correct is. Kijk in de commentaar section oneraan mijn post (klik op mijn naam)
https://www.natuurkunde.nl/artikelen/3684/symbolen-in-de-natuurkunde1
enkele gebruikelijke voorbeelden, mij onbekend of en hoe die in gegeven formule 1 op 1 toepasbaar zijn
T temperatuur K(elvin)
A oppervlakte m^2
λ golflengte m
d afstand m
Henk,
λ is de warmtegeleidingscoefficient, voor lucht is die 0.024 en voor CO2 0.014 W/(m.K).
P is de warmteflux door een oppervlak A, dikte van de laag is d, ΔT is het temperatuurverschil over de laag (hiervoor is blijkbaar de veel te hoge waarde van 288 K genomen).
De berekening laat zien dat warmtegeleiding in de atmosfeer geen rol speelt.
Voor een luchtkolom van 10 km en een temperatuurverschil van zeg 100 K is de warmteflux door geleiding 0.00024 W/m2. De warmteflux bij 288 K aan het aardoppervlak door straling is 390 W/m2.
VK zoals altijd (?) ‘klimaat’-alarmisme op de voorpagina …. rectificatie op de achterste pagina zodat niemand hun journalistieke afgang leest. Het is een opgelegd pandoer onder ideologische vervuilde journaille.
https://www.nrc.nl/nieuws/2025/08/18/verkiezingscampagneblog-18-augustus-a4903315
Zou Wilders nu echt bang zijn voor een aanslag of is de ware reden dat hij niet meedoet aan verkiezingsdebatten zijn angst om vragen te krijgen over die nepfoto’s?
De man wordt al 20 jaar of langer zwaar bewaakt.
En dan hebben we het nog maar even niet over zijn laffe gedrag om weg te lopen toen het even wat moeilijk werd.
Het was weer een mooie proeve van kwaliteitsjournalistiek van de Volkskrant door de welbekende engdenker Maarten Leugenmans
Nee, je had even moeten controleren.
Dan zie je dat de auteur van het artikel hierboven het fout heeft.
Trump mag blij zijn dat hij die Nobelprijs voor de vrede niet heeft gekregen, want er komt voorlopig gewoon geen vrede in Gaza/Israel:
https://martienpennings.wordpress.com/2025/10/12/er-komt-geen-vrede-voor-israel/
https://www.geenstijl.nl/5186161/gijzelaars-maandag-vrij
https://www.telegraaf.nl/buitenland/hamas-roept-7000-terroristen-op-om-gaza-te-zuiveren-van-criminelen-en-collaborateurs-met-israel/96854295.html
Dat eerste plan van Trump om alle Gazanen te deporteren naar Egypte enz. was eigenlijk helemaal niet zo gek.
Over die Nobelprijs gesproken; de baggersite Ninefornews heeft uit pure frustratie de strontkar maar weer eens van stal gehaald:
https://www.ninefornews.nl/wat-je-moet-weten-over-maria-corina-machado-winnares-van-de-nobelprijs-voor-de-vrede/
Wat is er an de hand?
Recent in het NRC een wat narrig artikel over flapdrol Jetten en vandaag is Timmerfrans aan de beurt:
https://www.nrc.nl/nieuws/2025/10/12/linkse-partijen-geloven-niet-in-verlossers-zegt-frans-timmermans-a4909102
Frenske, natuurlijk zullen er altijd wel weer mensen op de vlucht zijn voor oorlogsgeweld. Denk aan echte vluchtelingen uit Syrie, Oekraine en Rusland.
Ik ben er van overtuigd dat slechts een heel kleine ultra rechtse minderheid in Nederland tegen de opvang van deze echte vluchtelingen is.
Het gaat echter over de zgn. veiligelanders die oververtegenwoordigd zijn in de misdaadstatistieken uit voornamelijk Noord-Afrika.
Frenske, ik denk dat je late inkeer je niet gaat redden mede door die domme fusie met dat groepje engnekken van Klaver.