
Afbeelding: Shutterstock.
Door Rypke Zeilmaker.
De Andere Krant meldde herhaaldelijk, hoe bankrekeningen van bedrijven worden bevroren vanwege ‘verdachte’ transacties. De Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft) maakte private banken namelijk tot verlengstuk van het Openbaar Ministerie, geheime dienst AIVD en de Belastingdienst. De Rabobank zet daartoe haar afdeling Capital Control in, waar personeel met Artificial Intelligence (AI) de betaalgegevens van klanten afgraast. Zo zet hun overheid met haar ‘private partners’ de oorlog tegen contant geld in. Vanaf 2026 volgt via de Wwft een verbod op cashbetalingen boven 3000 euro.
Recent werd zo weer een garagehouder de dupe van de Rabopolitie. Die verkocht een occassion aan een Duitser die met een flinke zak cash betaalde. De garagehouder stortte dat netjes, maar kreeg meteen een telefoontje van de bank. Met omgekeerde bewijslast moest hij als autoverkoper niet alleen verantwoorden hoe hij aan dat geld kwam. Hij moest ook van de klant in Duitsland alle persoonlijke gegevens overhandigen. Anders zou hij niet meer bij zijn eigen geld kunnen. In een notendop vormt die praktijk de essentie van het nieuwe financiële stelsel in de maak.
In dat stelsel zijn politieke keuzes als algoritme geprogrammeerd in de financiële architectuur. Voldoe je aan de Environmental, Social and Governance (ESG) doelen als bedrijf, heb je genoeg CO2 gereduceerd?
Op precies dit moment bouwt de centrale bank der centrale banken, de BIS in Basel die features namelijk in het digitale betalingsverkeer. Op termijn is er niet meer een telefoontje van je bank nodig, voorafgaand aan debanking. Ook is geen enkel democratisch debat meer nodig over klimaatbeleid. Het systeem zelf dwingt dan via design je gehoorzaamheid aan beleid af in de ‘groene’ rantsoen-economie van de ‘transitie’. Via de digitale geldkraan.
Op 17 oktober werd bijvoorbeeld het project Symbiosis opgeleverd door de BIS Innovation Hub. Samen met de Hong Kong Monetary Authority, ontwierp de BIS een AI-programma, dat CO2-emissies van toeleveranciers aan banken inschat uit midden- en kleinbedrijf. Bijvoorbeeld uit de aard van het product dat ze maken. De methode komt overeen met zogenaamde Trucost Accounting: dan berekenen economen de ‘klimaatkosten’ van de fabricage van een product in CO2-tonnen. Het resulterende programma heet Novel Emissions Optimiser (NEMO). Financiële instellingen die streven naar ‘decarbonisatie’ van hun toeleverketen, kunnen dan klanten afstoten wiens CO2 ‘te hoog’ is berekend.
Een andere digitale CO2-politieagent die de BIS al in maart 2024 lanceerde heet ‘Project Gaia’. Met EU-financiering en medewerking van de Europese Centrale Bank, bouwden ze een AI-programma dat duizenden digitale jaarverslagen van bedrijven navlooit. De technologie vergelijkt hun beleden reductiedoelen met de daadwerkelijke gehaalde doelen. In enkele uren, waar dit handmatig weken zou kosten. Dat framet de BIS dan als het in kaart brengen van ‘klimaatrisico’ voor de geldsector. En ‘klimaatrisico’ zou weer bestreden moeten worden vanwege ‘financiële stabiliteit.’
Zo hoef je dus geen Frans Timmermans meer te stemmen voor klimaatbeleid. Frans zit al in technische architectuur geprogrammeerd van de centrale banken. Zoals bij het vroegere Twitter-algoritme automatisch eerder linkse standpunten bovendreven, terwijl conservatieve standpunten werden onderdrukt of zelfs gedeplatformeerd. Die ‘regering via architectuur’ is bedacht door het ‘Network for Greening the Financial System’ van de BIS in 2018. Dat werd opgezet en tot 2022 geleid door Frank Elderson, toen bestuurder van De Nederlandse Bank.
Dat netwerk moet banken ‘vrijwillig’ helpen dwingen om hun CO2-uitstoot in kaart te brengen, en die van toeleveranciers. Ze moesten dus helpen om de data boven tafel te halen, waar AI-programma’s als Symbiosis en Gaia vervolgens mee aan de slag kunnen. Data over CO2 in de bedrijfsvoering, werken als opmaat om via de geldkraan dus CO2-reductiedoelen af te dwingen. Centrale banken leggen die eisen op aan private instellingen, die dat aan klanten kunnen gaan opleggen.

Rypke Zeilmaker / Afke Smit.
Zo ontstaat dan stapsgewijs een betalingssysteem, waar politieke keuzes als technische features in zijn geprogrammeerd. De programmatuur is er al, klaar om uit naam van ‘transparantie’ en ‘veiligheid’ ingevoerd te worden. Klanten van banken wórden al ge-debanked door banken die hen er met een AI-algoritme uitvisten. Nu tegen witwassen. Straks kan de bank ook toeleveranciers lozen die ‘teveel’ CO2 zouden uitstoten. Maar dan om zichzelf groen te wassen. En bij wie klaag je dan? Bij het algoritme?
***
Bron: De Andere Krant hier.
***
Steun Interessante Tijden om het Groene Moeras in Europa te dempen.
Donatie bedrag:
en scrol dan naar voettekst van het betrokken artikel.





En zo komen wij allemaal aan de beurt, eerst de grote bedrijven, dan de kleintjes, en daarna de gewone burger.
Laat dit nou precies zijn waar wakkeren al jaren voor waarschuwen.
Onder jullie gekrakeel over stikstof, Poetin, en CO2 wordt het verder uitgerold.
En zo wordt duidelijk dat het klimaat en andere verzonnen crisissen alleen maar worden gebruikt voor het uitrollen van een digitale dictatuur.
Geloven jullie werkelijk dat het anders gaat worden met een partij als de VVD, CDA, PVV, of JA21?
Wordt wakker mensen, en stel je bezit veilig, ze komen het halen!
Alle reden dus voor alle op een groot industrieterrein gevestigde bedrijven te gaan denken aan en het realiseren van een eigen kleine modulaire kerncentrale.
Dan ben je meteen af van de CO2 graaicultuur. Wel even afdekken dat ze je later hetzelfde kunstje niet flikken via het al dan niet milieuvriendelijk mijnen van kernbrandstof.
Nog een keer , AI doet nu ook vervelend hier als je wat wil plaatsen.
De uitrol gaat gewoon verder , rekeningrijden staat op de agenda van de middenpartij,eerlijk en goed voor het milieu is het volgens de drogreden.
Dus wordt er straks een heel systeem opgetuigd met camera’s AI , trackers op de auto”s. En de burger is bespeelt met drogredenen.
Immers iemand die meer autorijdt verbruikt meer benzine , en om wegenbelasting te heffen bij mensen die meer autorijden hoef je het alleen maar te verrekenen met de prijs van de benzine , zonder camera”s trackers op auto”s etc.
Het is natuurlijk gewoon de uitrol van de controlestaat want is is dan mogelijk uit de data af te lezen wie en waar iemand naar toe gaat en AI afwijkend gedrag te detecteren.
Verder is die data weer te koppelen aan andere data. etc. IK keek vroeger wel eens naar films waar dat allemaal geopperd werd en deed dat als onzin af. Ik denk dat de kunstenaar die dat soort filmen bedenken al inzagen dat dat kon gebeuren.
Puur Orwelliaans!!
Heel goed stuk Rypke, dank.
De Rabobank is een kwaadaardige bank gewoorden.
Vroeger had ze de naam Boerenleenbank en was haar naam waardig, een bank voor het gewone volk en de boeren op het platteland.
Nu het de Rabobank is geworden staat ze steeds meer en meer van de burgers af.
Contanten hebben ze ook niet meer, wil je meer dan uit die onpersoonlijke robot komt dan moeten hun dat voor je bestellen want contanten bestaan niet meer voor hun dat regelt Brink zeggen ze dan.
Nee ook deze bank deugt niet meer al zeggen ze zelf van wel en geven aan sportclubs en doede doelen, ja aan mijn hoella.
Het geld van de burgers en bedrijven zijn geteld en als de digitale munt komt zijn we echt genaaid.
Hoe heeft het toch allemaal zo ver kunnen komen?, simpel omdat bijna iedereen tot de jaknikkers familie behoort.
Ik heb nog heel lang vol kunnen houden dat ik niet voor gebruik van een pinpas hoefde te betalen want ik was het bij de verdoemenis niet mee eens.
Vroeger kwamen ze bedelen om je zuur verdiende geld naar de bank te brengen en niet thuis in een zakje te laten liggen.
En de tijd loopt nu verder zodat ze straks alles kunnen inpalmen, je moet nu al betalen dat je geld stort, ook daar heb ik al eens bezwaar tegen aangetekend en kreeg terug dat de bank zelf niet meer met contanten werkt maar dat externe bedrijven dit doen, lekker niet, we vangen je wel kloot burgertje.
En nu is het smoesje tegen witwassen en zwart geld.
Ook aan mijn hoele, je moet verdomme nog belasting over geld betalen waar je al belasting over hebt betaald, knettergek dat dit zomaar allemaal kan.
En klimaat is niets anders voor mij als de volgende legale wijzen waar ze je nog meer mee kunnen uitkleden op de duur.
Iedereen moest niets meer doen, overal tegenstribbelen en waar het kan cash betalen.
Maar daar is heden ook al een wet voor in de maak dat dit straks ook alleen nog maar met lage bedragen kan.
Een nieuwe fiets van een paar duizend euro kan dan al problematisch worden.
https://www.rabobank.com/about-us/carbon-bank/011264819/rabo-carbon-bank-sells-first-carbon-credits-to-dutch-companies
https://www.youtube.com/watch?v=kA_-_ms5wUw
Dat is mooi als nu de armen hun credits die ze verdienen door in de kou te zitten, aan mij verkopen kan ik mijn spa s’winters verwarmen in mijn tuin.
“Hoe heeft het toch allemaal zo ver kunnen komen?”
Je reacties bevestigen het steeds weer. Je kunt niet mee in de veranderende wereld. Dat leidt tot frustratie. Het probleem ligt echter bij jezelf, niet bij de veranderde buitenwereld.
Jij loopt al aan de lijn als een hond en je hebt het zelf niet eens in de gaten Modelleur.
En neem eens een normale naam aan man, ik weet wel dat je wat te verbergen hebt maar dan nog.
Ook ik heb niet om een veranderende wereld gevraagd, zoals dat belachelijke 2 keer per jaar de klok verzetten.
“En neem eens een normale naam aan”
Mijn pseudoniem is informatiever dan jouw “Theo”
“De Rabobank is een kwaadaardige bank geworden.”. Waarschijnlijk is de Rabobank niet anders dan de andere banken want de wiswascontrole is door EU regelingen vereist. Inmiddels is 1 op de 5 bankmedewerkers daarmee belast. Ruim 15.000 in Nederland. Die worden betaald uit de steeds hogere bank tarieven. Uiteraard hebben de maffia en de terroristen allang andere manieren gevonden voor hun betalingsverkeer maar dat betekent niet dat de wiswascontrole en de hoge bank tarieven zullen verdwijnen .
Ja , maar dat wisten we allemaal al jaaaaaaaren. Het systeem is gebaseerd op verplichte winkelnering. Dat wil zeggen dat burgers steeds verder in het financiële web werden gesponnen, hetgeen, zoals uit mijn werk blijkt, uiteindelijk zal leiden tot de situatie die bestond aan het begin van de industriële revolutie. Lees: een waarbij al het geld weer terugvloeit en berust in de handen van de aristocratie; enkele grote bedrijven en personen op deze aardkloot . ( deconstructie van het kapitalisme/de cirkel is rond )
Wanneer Jetten zijn kabinet met het PvdA rond heeft zal hij direct aanvangen burgers nog verder in het financiële web te spinnen. De kiezers gaven hem dat mandaat, net zoals de kiezers dat deden vanaf de marxistische revolutie (1969) Van hypotheekrente – aftrek, tot de verplichte deelname aan een pensioenfonds en zorgstelsel, tot de lease auto en kinderopvang. Allemaal tot grote tevredenheid want het bracht burgers rijkdom en welzijn. De digitale munt en identiteit nu zijn daarin niet meer dan een nieuwe stap. Wat zeuren mensen nou toch. Begin over de afschaffing van de hypotheekrente -aftrek en de verplichte deelname aan een pensioenfonds en het land is te klein . De politiek partij die streeft naar een soeverein land – het FvD – dat haar eigen regels zou kunnen maken wordt over de gehele linie afgewezen en als crimineel weggezet . ( zelfs het FvD durft haar vingers niet te branden aan de afschaffing van de hypotheekrente -aftrek )
In mijn essay , als vervolg op ‘ het einde van de vooruitgang ‘ : ‘ deconstructie van het kapitalisme’ beschrijf ik hoe we uiteindelijk zullen belanden in een wereld van have’s en have not ’s . Een belangrijk onderwerp daarin is – het al even gevoelige onderwerp – van de erfbelasting , waarover al een even opgewonden discussie wordt gevoerd .
Het grappige is dat men zich eerst fel verzet tegen de komst van nieuwe wetten of regelingen, maar als ze eenmaal zijn ingevoerd, men ze zal beschouwen als verworven recht.
Vooral linkse leiders kennen dat principe heel er goed, vanuit hun drang om te heersen over het volk in een totalitaire Staat.
”Het grappige is dat men zich eerst fel verzet tegen de komst van nieuwe wetten of regelingen, maar als ze eenmaal zijn ingevoerd, men ze zal beschouwen als verworven recht.”.
Een van de meest recente voorbeelden daarvan was de saldering- regeling.
“Zelfs het FvD durft haar vingers niet te branden aan de afschaffing van de hypotheekrente -aftrek.”
Het rare is, dat liberale partijen juist tégen hypotheekrenteaftrek zouden moeten zijn. Die regeling is namelijk overheidsingrijpen in de markt en dat gaat in tegen het liberale gedachtengoed. FvD weet dat heel goed, maar de kiezer wordt graag omgekocht met gratis cadeautjes. Volkomen begrijpelijk dat FvD zich de vingers niet wil branden. Het zou FvD stemmen kosten terwijl er toch niks zou veranderen.
Mee eens Johan . Als ik deel had uitgemaakt van de programmacommissie zou ik dat hebben ingebracht .
Ook met betrekking tot de overige regelingen die ik noem in het kader van een totale ontmanteling van het fiscale stelsel dus.
De (r)overheid “geeft” hypotheekrenteaftrek, de (r)overheid “neemt” huurwaardeforfat, eigenaar-ozb, erfpacht etc. Of dat tegen elkaar opweegt?, geen idee. Levert afschaffen hypotheekaftrek iets op? geen idee.
@ Rien , Het principe van de ‘economie van de woningmarkt ‘ is hetzelfde als dat van de energietransitie .
De kongsi van overheid, banken, makelaars en grondspeculanten en bouwers reguleren de markt. Zodanig dat de burger z’n hele leven betaalt in het geldrondpomp en belasting -systeem.
Ten opzichte van de hoogtijdagen in de 50 er jaren , is de spaarquote tot vrijwel nul gedaald . Als het geld wat mensen verdienen vloeit direct of indirect weer terug naar de Staat en steeds minder machtige bedrijven .
Rien E 6 nov 2025 om 11:37
Het zou uiteindelijk 6,085 miljard opleveren na geleidelijke afbouw in 2048.
Zie 7.3 Afbouwen hypotheekrenteaftrek (HRA) via tarief
De maatregel houdt in dat het tarief waartegen de hypotheekrente afgetrokken mag worden,
geleidelijk wordt afgebouwd tot 0%. Het tarief in 2023 is 36,93% en wordt stapsgewijs afgebouwd
met 34% in 2024 en 31% in 2025 tot een structureel tarief van 0% in 2048.
https://www.rijksfinancien.nl/sites/default/files/rapporten/fiscale%20maatregelenlijst/Fiscale%20maatregelenlijst%20augustus%202023.pdf
Hypotheekrenteaftrek werd ingevoerd als nivelleringsmaatregel in de 19de eeuw: een verschuiving van indirecte belasting (accijnzen en omzetbelasting) naar directe belasting namelijk de inkomstenbelasting. De lagere inkomens betaalden daardoor minder belasting en de mensen met eigen woning meer want de huurwaarde werd toen als inkomen aangemerkt. De kosten van verwerving van dat inkomen mochten worden afgetrokken waaronder de hypotheek rente. Bij afschaffing van de hypotheek renteaftrek gaat natuurlijk niet de huurwaarde als inkomen voor de belastingdienst verdwijnen. Het wordt dus een nieuwe nivelleringsmaatregel boven op die van de 19de eeuw.
De Rabobank is een kwaadaardige bank gewoorden.
Vroeger had ze de naam Boerenleenbank en was haar naam waardig, een bank voor het gewone volk en de boeren op het platteland.
Nu het de Rabobank is geworden staat ze steeds meer en meer van de burgers af.
Contanten hebben ze ook niet meer, wil je meer dan uit die onpersoonlijke robot komt dan moeten hun dat voor je bestellen want contanten bestaan niet meer voor hun dat regelt Brink zeggen ze dan.
Nee ook deze bank deugt niet meer al zeggen ze zelf van wel en geven aan sportclubs en doede doelen, ja aan mijn hoella.
Het geld van de burgers en bedrijven zijn geteld en als de digitale munt komt zijn we echt genaaid.
Hoe heeft het toch allemaal zo ver kunnen komen?, simpel omdat bijna iedereen tot de jaknikkers familie behoort.
Ik heb nog heel lang vol kunnen houden dat ik niet voor gebruik van een pinpas hoefde te betalen want ik was het bij de verdoemenis niet mee eens.
Vroeger kwamen ze bedelen om je zuur verdiende geld naar de bank te brengen en niet thuis in een zakje te laten liggen.
En de tijd loopt nu verder zodat ze straks alles kunnen inpalmen, je moet nu al betalen dat je geld stort, ook daar heb ik al eens bezwaar tegen aangetekend en kreeg terug dat de bank zelf niet meer met contanten werkt maar dat externe bedrijven dit doen, lekker niet, we vangen je wel kloot burgertje.
En nu is het smoesje tegen witwassen en zwart geld.
Ook aan mijn hoele, je moet verdomme nog belasting over geld betalen waar je al belasting over hebt betaald, knettergek dat dit zomaar allemaal kan.
En klimaat is niets anders voor mij als de volgende legale wijzen waar ze je nog meer mee kunnen uitkleden op de duur.
Iedereen moest niets meer doen, overal tegenstribbelen en waar het kan cash betalen.
Maar daar is heden ook al een wet voor in de maak dat dit straks ook alleen nog maar met lage bedragen kan.
Een nieuwe fiets van een paar duizend euro kan dan al problematisch worden.
“Die Volksbank OWL hat der AfD Bielefeld ihr Konto gekündigt – ohne Begründung. Damit verliert die Partei wenige Wochen nach ihrem Wahlerfolg in der Stadt ihr zentrales Finanzinstrument. Der Vorgang reiht sich in eine Serie von Debanking-Fällen ein – der Ausschluss missliebiger Personen und politischer Kräfte vom Finanzsystem.”
https://report24.news/debanking-geht-weiter-volksbank-kuendigt-afd-bielefeld-das-konto/?feed_id=53056
Dinsdag was de warmste 5 november in de Bilt sinds metingen. Het was maar liefst een tiende graad warme dn het vorige record en haalde all kranten en nieuws uitzendingen. Waar ik nog geen antwoord op heb zijn de volgende vragen.
– Hoeveel slachtoffers heeft dit gekost.
– Hoeveel geld heeft dit gekost aan bv extra verwarming of koeling kosten.
Als op beide vragen het antwoord nul is geeft dit een vraag aan de politiek. Wat gaat u hier aan doen en hoeveel gaat u uitgeven zodat we er wat van gaan zien.
Alle instituten zijn in dienst van de macht, ze schrijven allemaal op hun eigen manier een voorgeschreven werkelijkheid.
Ook weer iets , landen die oa veel bosbranden hebben door de klimaat verandering krijgen subsidie/vergoeding hiervoor. En natuurlijk komen er dan nog meer branden door klimaatverandering zou het niet ?
Welterusten voor degene die dat bedacht heeft.
Alle subsidie/vergoedingen van de overheid evolueren uiteindelijk in een nieuwe bedrijfstak.
Als de bedrijfstak te groot wordt zetten ze er zelfs een heel departement op.
Twee jaar geleden kocht ik een voertuig in Duitsland bij een Duits bedrijf. Alles volkomen legaal, dus niet bij een ‘Balkan import’ garage of zoiets. De betaling was afkomstig van mijn spaarrekening bij een Nederlandse bank. De betaling werd tegengehouden door de bank. Pas na telefonisch contact -door mij geïnitieerd- werd het geld overgeboekt. De bank vond de transactie ‘verdacht’ omdat het betalingsgedrag afweek van mijn normale betalingsgedrag.
Van de zomer wilde ik in een winkel een aankoop doen, ook in Duitsland, van 2.000 Euro, die ik per bankoverschrijving wilde voldoen. Ik belde de bank met de vraag of het geld meteen zou worden overgemaakt of dat het weer zou worden tegengehouden. De bankmedewerker kon er geen antwoord op geven. Het tegenhouden lag namelijk niet alleen aan de hoogte van het bedrag -2000 of 2 Euro maakte niet uit- maar aan mijn gehele betalingsgedrag. Dit antwoord werd na enig aandringen gegeven. Toen ik vroeg wie of wat dat bepaalde kreeg ik geen antwoord. “Computer says no?”, vroeg ik. “Ja, zo ongeveer”, was het antwoord. Ik heb de aankoop niet gedaan.
De politiek, van links tot rechts!, hebben het toezicht op het betalingsgedrag van de burgers in handen van de banken gedwongen onder het motto ‘witwas- en terrorismebestrijding’. De banken zijn nu ‘pro-actief’ het gedrag van burgers aan het controleren. De banken moeten wel omdat zij anders draconisch hoge boetes krijgen.
Over 5 tot 10 jaar is ALLES wat wij doen inzichtelijk te maken, dus te controleren en te beïnvloeden. Door het stemgedrag van de burgers bij de laatste verkiezingen is dit weer een stap dichterbij gekomen.
Off-topic?
Rechterlijke Macht in Nederland overruled de Parlementaire democratie te vaak en te overduidelijk, het is al zo dikwijls aan de orde geweest in klimaat, stikstof, vluchteling en EU dictaten ( https://www.climategate.nl/?s=Rechterlijke+macht )
Weer dus een politieke uitspraak vanuit de Rechterlijke Macht …… (we hebben een democratisch verkozen volksvertegenwoordigende 2e kamer die over dit zaken gaat)
‘Op 24 oktober oordeelde het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dat bedrijfstakpensioenfondsen 21 procent btw moeten rekenen over de pensioenpremies die zij innen bij werkgevers. Tot nu toe was het uitgangspunt dat pensioenpremies zijn vrijgesteld van btw.’
Gevolg is stijging van de pensioenpremie kosten die doorberekend gaan worden in de pensioenopbouw
Dit bericht wil ik u niet onthouden, moet wel een hele geruststelling voor u andere koude oorlog fetisjisten zijn
België start met verkenningsvluchten boven Rusland . . .
https://ejbron.wordpress.com/2025/11/06/belgie-start-met-verkenningsvluchten-boven-rusland/
Nu je het er toch over hebt …. E …. Stay informed: In september record aantal 18:000 Russische militaire casualties alleen al door succesvolle Ukrainse drones aanvallen en mede door de nieuwe Ukrainse bonus strategie voor drone-pilots, deze front eenheden drone-pilots krijgen extra drones toegewezen als ze hun militair target overschrijden……dat is zeer cynisch zeker wel …. lijkt op succesvol computerspelletje “game of drones” geworden voor Ukraine. Ukraine produceerde 5 miljoen drones in 2025 volgens insiders ook met langere afstand bereikbaarheid en grotere explosieve ladingen, hoeveel per dag gemiddeld is dat….? Het wachten is op dat Poetin uit het raam wordt geduwd door zijn eigen FSB vanwege militaire blunders en nationale wanprestatie.
Oh, ja, haha, de statistieken van de westerse media.
Bron? AD, nu.nl,?
@Scheffer.
Niet alles geloven hoor in dit filmpje https://www.youtube.com/watch?v=Nv4AIkGZxxs
De Russen hebben oa. Pokrovsk omsingeld de Ukrainers mogen zich overgeven maar dat willen de helden niet.
Een belangrijk iemand Azov of Navo moet gered worden. Er is iets fout gegaan twee helikopters neer, 10 man op de grond inderdaad met drones uitgeschakeld. Russische drones dat wel.
Grappig Gemini AI (NOS?)gelooft het niet. Perplexity wel en Grok maakt er een heel geloofwaardig verhaal van
https://grok.com/share/c2hhcmQtNQ%3D%3D_c98f0353-28d8-470c-8ee2-a3f2f829b570
Het wachten is op dat Poetin uit het raam wordt geduwd door zijn eigen FSB vanwege militaire blunders en nationale wanprestatie.
In gewoon Nederlands heet dit wensdenken.
De meatgrinder is (internationaal) zo genoemd omdat Putin aanhoudt grote aantallen ‘contract’-dienstplichtigen zich betaald te laten vernietigen in een ongewenste oorlog. Ukraine strijd gemotiveerd voor zijn vrijheid met intelligente middelen en methoden.
Putin is FSB en FSB is Putin.
En ik wacht op de tijd dat de westerse Wunderwaffen de Russen helpen te verslaan.
Scheffer, Cornelia die een ander van wensdenken beschuldigt.
Mijn dag kan niet meer kapot.
Johan, dat Wunderwaffen is er al lang hoor en het heet ‘Russische bevolking’, althans wat daar nog van over is.