
EPA.
Door Vijay Jayaraj.
Hieraan ten grondslag ligt een uitspraak van het Hooggerechtshof uit 2007 (Massachusetts versus EPA) die het agentschap verplichtte broeikasgassen te reguleren als het deze gevaarlijk achtte. Dit leidde ertoe dat de EPA onder Obama precies dat deed en in 2009 de Endangerment Finding publiceerde, die verschillende maatregelen in gang zette om de uitstoot van CO2 en andere gassen te reguleren.
Critici van de Endangerment Finding wijzen op het gebrek aan wetenschappelijke basis om een nuttig gas als CO2 als gevaarlijk te beschouwen. Niets illustreert de absurditeit beter dan het feit dat iedereen dagelijks bijna een kilo koolstofdioxide uitademt.
De recente intrekking door de EPA van de Endangerment Finding voor motorvoertuigen wordt dan ook niet alleen verwelkomd door liefhebbers van de verbrandingsmotor, maar ook door mensen met gezond verstand. Het reguleren van CO2-uitstoot onder voertuigbepalingen leidde tot “een ongekende uitbreiding van de bevoegdheden van de EPA” die “vrijwel elke sector van de economie” raakte, aldus het agentschap. (Waarnemers verwachten dat de EPA ook de regelgeving voor broeikasgasemissies van industriële installaties zal afschaffen.)
EPA keert terug naar de realiteit
De beslissing van de EPA is een langverwachte correctie van een regelgevende maatregel die de bevoegdheden van het agentschap onder de Clean Air Act overschreed en bergen bewijs negeerde dat CO2 geen bedreiging vormt. Beweringen van het tegendeel zijn gebaseerd op overdrijvingen van het opwarmingspotentieel van het gas en computermodellen die gebouwd zijn op onbewezen aannames.
Bovendien vermindert het verlagen van de atmosferische CO2-concentratie, zoals de regel beoogde, alleen maar het voordeel van het gas als plantenvoeding. Via fotosynthese nemen planten koolstofdioxide op en combineren dit met water en zonlicht om de suikers te produceren die de bouwstenen vormen van de hele voedselketen.
Wanneer de atmosferische CO2-concentratie toeneemt, groeien planten niet alleen sneller, maar gebruiken ze ook water efficiënter en worden ze beter bestand tegen droogte. Satellietwaarnemingen hebben een opvallende toename van het wereldwijde bladoppervlak in grote delen van de begroeide gebieden geregistreerd. NASA erkent dat CO2-bemesting verantwoordelijk is voor het grootste deel van de vergroening die sinds de jaren 80 is waargenomen.
Een uitgebreide wetenschappelijke analyse toonde aan dat tot 50% van het wereldwijde begroeide gebied tussen 1982 en 2009 significant vergroend is en dat de stijgende CO2-concentratie in de atmosfeer verantwoordelijk is voor ongeveer 70% van deze vergroeningstrend, waarmee de bijdragen van andere factoren zoals stikstofdepositie, klimaatinvloeden en veranderingen in landgebruik in het niet vallen.
In de competitieve wereld van de glastuinbouw betalen boeren geld om extra CO2 in hun kassen te pompen, waardoor de concentratie binnenin drie tot vier keer zo hoog wordt als in de buitenlucht.

David Legates.
David Legates, voormalig directeur van het Center for Climatic Research aan de Universiteit van Delaware, zegt:
“CO2 bevordert de fotosynthese en … de vergroeningstrend zet onverminderd door, met CO2-bemesting als belangrijkste drijvende kracht.” Hij vervolgt met de stelling dat “als de opwarming gematigd is, dit weinig verschil zal maken voor de wereldwijde economische groei en er mogelijk zelfs aan kan bijdragen door langere groeiseizoenen, minder sterfgevallen als gevolg van kou en de toename van de landbouwproductiviteit door bemesting met CO2 uit de atmosfeer.”

William Happer.
William Happer, emeritus hoogleraar natuurkunde aan de Princeton University, benadrukt dit punt nog eens:
“Hoewel een verdubbeling van de CO2-concentratie in de atmosfeer slechts een kleine en gunstige temperatuurstijging zal veroorzaken, zal het enorm gunstig zijn voor de landbouw en bosbouw.”
De EPA merkt op dat de eliminatie van alle broeikasgasemissies van Amerikaanse voertuigen slechts “verwaarloosbare” effecten zou hebben op de gemiddelde wereldwijde oppervlaktetemperatuur (0,067 graden Fahrenheit in 2100). Dit betekenisloze theoretische verschil moet worden vergeleken met de zeer reële lasten voor consumenten, fabrikanten en werknemers die de oorlog tegen fossiele brandstoffen met zich meebrengt.
Een hardnekkig narratief
Ondanks de onmiskenbare voordelen van CO2 – bevestigd en erkend door duizenden onafhankelijke onderzoekers en wetenschappelijke publicaties – wordt een groot deel van het publieke debat nog steeds beïnvloed door beroepspolitici, sensationele media, woke academische afdelingen en wetenschappers verbonden aan organisaties zoals de corrupte Verenigde Naties.
De meedogenloze campagne om een voor het leven essentieel gas als een gevaar af te schilderen, zal dus waarschijnlijk nog wel even voortduren. Op het spel staan miljarden dollars die zijn geïnvesteerd door misleide en bedrieglijke mensen, en de ego’s van degenen die menen een klimaat te kunnen beheersen dat ze niet in de hand hebben.
Desalniettemin is het terugdraaien van de bevinding dat CO2 een gevaar vormt een begin voor de overheid om CO2 weer de rechtmatige plaats te geven als een nuttig molecuul waarvoor geen maatregelen nodig zijn om het publiek te beschermen. De vaststelling uit 2009, die dit feit negeerde, was niet wetenschappelijk, maar politiek gemotiveerd.
***

Vijay Jayaraj.
Oorspronkelijk gepubliceerd in PJ Media op 20 februari 2026.
Over de auteur
Vijay Jayaraj is wetenschappelijk en onderzoeksmedewerker bij de CO2 Coalition in Fairfax, Virginia. Hij heeft een master in milieuwetenschappen van de University of East Anglia en een postdoctorale graad in energiemanagement van Robert Gordon University, beide in het Verenigd Koninkrijk, en een bachelordiploma in ingenieurswetenschappen van Anna University in India. Hij was als onderzoeksmedewerker verbonden aan de Changing Oceans Research Unit van de University of British Columbia in Canada.
***
Bron hier.
***





” Intrekking van de CO2-‘endangerment finding’ door EPA is een terugkeer naar gezond verstand”.
Nee hoor . Intrekking van de ‘endangerment finding’ is slechts het begin van een nieuwe fase. Een waarin het klimaatdebat zich verengt tot de verdere aanscherping van de tegenstellingen tussen ‘links’ en ‘rechts’ wereldwijd met zelfs een verwijdering tussen de VS en Europa als gevolg.
Als iets duidelijk is geworden weer de laatste week , is het wel hoezeer de bevolking zich laat leiden door emoties.
Over emoties gesproken….
Iemand nog een paar complottheorieën?
Ze beginnen op te raken.
https://t.me/Chat_cafe_wakkerNederland/519806
Epstein is ingekakt , handig om nu oorlog te starten.
‘Iemand nog een paar complottheorieën?’.
Nou, Gideon is er in ieder geval weer een paar kwijt geraakt:
https://www.geenstijl.nl/5188700/vrijspraak-gideon
Maar ziet Gideon dit nou als een overwinning of juist niet?
DEze uitspraak haalt namelijk wél een paar complottheorieën onderuit.
CO2 in kassen pompen om de planten te laten groeien is zo gevaarlijk dat Nederlanders wel uitkijken om er in te gaan werken. Oost Europa wordt afgestruind naar arbeiders die het gevaarlijke werk in de Westlandse kassen willen doen.
In de buitenlucht is het al niet veel beter. Daar zijn het onmeetbare hoeveelheden gif in de bloemen teelt die gemeenten aansporen om uit voorzorg het maar te verbieden.
Voor bloemen teelt mag je lekker veel gif gebruiken, blijft lekker hangen in de kassen.
Alleen in Europa zijn ze nog een beetje gek want er staat geschreven netto 0 uitstoot.
En Jetten heeft helemaal zijn schroeven los zitten als klimaatdrammer die bezeten is van netto 0 uitstoot.
Het Hybride systeem wat in 2028 verplicht word deugd in veel huizen niet en hebben nog een hoger verbruik dan een zuinige ketel.
Nu adverteren ze al met warmtepompen die presteren in minder goed geïsoleerde huizen, de bewoners wat ze kopen komen op de koffie en zijn veel geld kwijt.
Dus na 2028 gewoon een ketel laten vervangen door een installateur uit het buitenland, meestal ben je ook nog goedkoper uit.
Woningcorporaties zijn aan veel oudere huizen een 200.000 euro per woning kwijt en van de goedkope huizen worden het dure huurhuizen.
Alleen een nieuw dak met isolatie kost al een kleine 30.000 euro.
Al met al gaan Jetten zijn wetten het ons het niet makkelijk maken, dat mannetje had nooit aan de regering mogen komen.
Europa en vooral Nederland hebben zeer weinig uitstoot, maar schijnbaar dringt dat niet door bij dat kereltje want hij weet totaal niet waar hij het over heeft.
Veel mensen met een eigen huis op leeftijd kunnen het schudden.
Hij plaats maar zoveel molens als hij wil maar blijf met poten uit andermans beurs want ze zuigen ons steeds meer uit tot we niks meer te makken hebben.
Ook dit is weer een totaal sloopkabinet en ik hoop dat het snel valt, hij heeft het volk voorgelogen.
Zuurstof O2 is het volgende gas wat verminderd moet worden in de atmosfeer, de reden hiervoor is dat de mens hierdoor leeft en de mens is een gevaar voor de aarde. Ik gooi hem er maar vast in en misschien wordt het wel opgepakt door de klimaat hysterici. Doe je voordeel ermee.
(Sarc) Weg ook met de Chemische industrie. https://www.dagelijksestandaard.nl/nieuws/boete-van-20-miljoen-euro-dreigt-voor-chemours-om-broeikasgassen
zie hier de demonstranten van PvdD. Met plastic regenjasjes (weg er mee) met leren schoenen (o wacht Plastic schoenen uit China) weg er mee. Volgende keer graag op blote voeten. Ze eten allemaal vegetarisch en dat is te zien.
Ze zijn tegen uitstoot, OK. Nu gaat het hier om CFKs die voor opwarming zorgen, maar het bedrijf heeft niets uitgestoten, het heeft te veel verkocht. Dit had netjes in China gekocht moeten worden zoals afgesproken. CFKs worden gebruikt in Airco’s en WARMTEPOMPEN hoewel je ook propaangas kan gebruiken maar dat is weer fossiel en explosief. Maar weg met de chemie, weg met die Eu nummers.
Dat doet de partiij van de demonstranten, van alles wat indruist tegen hun principes maar dat weten ze zelf niet.
Zuurstof is een zure stof die als een deken om de planten gaan zitten en daardoor stikken ze. Ze houden meer van zure kool.
Weg met fossiele energie, want gas, olie en kolen veroorzaken de gevreesde opwarming van het klimaat. Nu wij bijna door de strategische gasvoorraden heen zijn, (gelukkig is het niet koud) komen de jongens en meisjes van XR in het geweer om ook de kolencentrale in de Eemshaven te sluiten. Het weer is beter geworden dus zij komen weer uit hun winterslaap. Ben benieuwd of de regering Jetten het idee overneemt ?
Even een beurt over de alhier dagelijkse reaguurder Modelsleur ……. hij vindt Vijay Jayaraj natuurlijk géén klimaatwetenschapper zoals bij vele anderen IPCC-/klimaatcritici in eerdere artikelen op climategate.nl met gelijksoortige wetenschappelijke kwalificaties.
Dat is Modelsleur zijn standaard ideologie / hypothese / oordeel aangaande alle klimaatwetenschappers die vooral kritisch zijn op het VN-IPCC, op het effectloze Kyoto-CO2-verdrag ‘voor het klimaat’, het Parijse klimaatakkoord en het al 25 jaar vergeefs bestrijden van natuurlijke klimaatverandering d.m.v. een vergaande decarbonisatie politiek (‘Net-Zero’) door middel van uitsluitend uiterst vervuilende en kostbare 100% ‘hernieuwbare’ maar wisselvallige energiesystemen met al hun systeem nadelen voor een betrouwbare energievoorziening.
Het mag ….. maar lijkt wel heel erg passend op de sleur van bijvoorbeeld beroepsklimaatalarmist Diederik Samsom en alhier dagelijkse anti-kernenergie reaguurder Gresnigt.
Maar gelukkig is de EPA een terugkeer (kantelpunt) naar gezond verstand, zo ook voor de politieke keuze door het nieuwe kabinet voor 4 SMR elektrciteitscentrale in Nederland te plannen / bouwen.
Ik ben vast goed bezig, ik koop niets in china maar alles in een nederlandse winkel.
nico
En koop je daar Nederlandse of Chinese spullen. Mogelijk met een nieuw Europees label?