
Marcel Crok en Maarten van Andel – Afbeelding gemaakt met ChatGPT.
Door Clintel Foundation.
Na een periode zonder fysieke bijeenkomsten zijn we eindelijk weer terug! We nodigen je van harte uit voor een bijzondere en inspirerende avond vol scherpe inzichten, kritische analyses en broodnodige realiteit over klimaat en energie.
Tijdens deze avond geven Marcel Crok en Maarten van Andel twee krachtige lezingen. Daarnaast is er volop gelegenheid om gelijkgestemden te ontmoeten, ervaringen uit te wisselen en na te praten tijdens de inloop en pauze en na afloop bij de borrel.
Marcel Crok:
“Het doemscenario van het IPCC is dood, maar nog niet begraven.”
Maarten van Andel:
“De energietransitie mist een wetenschappelijke basis. We hebben veel te veel windmolens gebouwd.”
Hieronder vind je alle details over het programma, de sprekers, de locatie en hoe je kaartjes kunt kopen (inclusief aantrekkelijke kortingen voor Vrienden en nieuwe Vrienden).
Het belooft een memorabele avond te worden!
Programma
• 19.00 uur – Inloop met koffie & thee
• 19.30 uur – Marcel Crok over het IPCC-rampenscenario
• 20.30 uur – Pauze met koffie & thee
• 21.00 uur – Maarten van Andel over de groene illusie
• 22.00 uur – Borrel (voor eigen rekening)
Locatie
Antropia, Cultuur- en Congrescentrum
Landgoed de Reehorst
Hoofdstraat 8, 3972 LA Driebergen
(navigeren naar Stationsweg 15B, Oude Stationsweg 13 of navigeer naar Station Driebergen-Zeist)
Antropia ligt op loopafstand van station Driebergen-Zeist en Q-Park Station P+R Driebergen Zeist.
Tickets
Tickets: € 25,00
Vrienden van Clintel hebben een kortingscode ontvangen waarmee ze 50% korting krijgen: € 12,50
Speciaal aanbod: Nog geen Vriend van Clintel? Word het nú en ontvang twee tickets cadeau óf een boek uit de webshop!

Marcel Crok.
Lezing Marcel Crok: IPCC schrapt doemscenario
Het IPCC heeft eindelijk haar doemscenario geschrapt. De nieuwe scenario’s van het IPCC liggen aanzienlijk lager. Clintel-directeur Marcel Crok schreef al in 2018 dat het extreme scenario niet plausibel was en dat het scenario niet voor beleidsdoeleinden gebruikt zou moeten worden. Dat was (uiteraard) aan dovemansoren gericht. In deze lezing zal Crok terugblikken op de kwestie. Waar was het scenario op gebaseerd? Waarom is het nu van de baan? Hoe reageert het KNMI en de politiek op het schrappen van het scenario? Wat zou wel een realistisch scenario kunnen zijn en wat betekent dat dan voor de eventuele opwarming in 2100? Al deze vragen zullen aan bod komen in de lezing van Crok.
Marcel Crok is wetenschapsjournalist en sinds 2005 gespecialiseerd in het klimaatdebat en klimaatbeleid. Hij schreef meerdere boeken over klimaat en energie en trad in opdracht van de overheid op als deskundige beoordelaar van het vijfde IPCC-rapport in 2012. In 2019 richtte hij samen met prof. Guus Berkhout Stichting Clintel op. De World Climate Declaration van Clintel is wereldwijd ondertekend door meer dan 2000 wetenschappers en experts. Crok publiceerde samen met Andy May het boek The Frozen Climate Views of the IPCC (dat ook in het Nederlands vertaald is). Hij is nationaal en internationaal een veelgevraagd spreker over het klimaatdebat en klimaatbeleid.

Maarten van Andel.
Lezing Maarten van Andel: De huidige energietransitie is een groene illusie.
Energiebeleid is ondergeschikt gemaakt aan klimaatbeleid. Daardoor neemt de betrouwbaarheid van onze energievoorziening af, en lopen de kosten ervan op. Binnenlandse CO2-reducties blijken deels CO2-verplaatsingen, en mondiaal blijft de CO2-uitstoot elk jaar stijgen. De huidige energietransitie is daarmee een groene illusie.
Ons energiebeleid richt zich met name op vervanging van fossiele brandstoffen door hernieuwbare energie. Het leeuwendeel van alle CO2-reductie die we de komende 25 jaar zouden kunnen realiseren moet echter uit energiebesparing komen. Dat kan zonder noemenswaardige offers in welzijn en comfort en heeft louter voordelen. Maarten van Andel illustreert dit aan de hand van alledaagse voorbeelden.
Maarten van Andel is chemicus, en heeft 20 jaar ervaring met duurzaam ondernemen in de hightech industrie. Daarna werkte hij vijf jaar als directeur bij Fontys Hogescholen aan duurzaamheidsonderzoek en -onderwijs. In die tijd schreef hij vier kritische boeken (waaronder het boek De Groene Illusie) over de energietransitie, en verzorgde hij tientallen publicaties en presentaties over groene illusies en groene kansen. Maarten van Andel schrijft wekelijks kritische artikelen met betrekking tot de energietransitie voor Wynia’s Week.
Marcel Crok tijdens ons jubileumcongres in 2024.
Help Clintel onafhankelijk blijven
Avonden zoals deze op 15 juni — met hoog gekwalificeerde sprekers, heldere analyses en een inspirerend publiek — zijn alleen mogelijk dankzij de steun van onze donateurs en Vrienden. Of je nu eenmalig een bijdrage geeft, maandelijks doneert of Vriend van Clintel wordt: iedere euro telt. Hoe groot of klein je gift ook is, samen maken we het verschil.
Wil je ons werk structureel steunen en meer avonden zoals deze mogelijk maken? Doneer dan nu via onderstaande knop.
Word nu Vriend van Clintel voor minimaal 100 euro per jaar en ontvang twee gratis tickets voor 15 juni.
Alvast hartelijk dank voor jouw steun.
Zonder jou geen Clintel.
***
Zie ook de Clintel webshop hier.
Bron hier.
***






.Zo vermeldt hij niet dat hij impliciet heeft aanvaardt dat CO2 de hoofdoorzaak is van de opwarming. Ook niet dat het tegen 2100 3°C warmer zal zijn. Ook niet dat het daarna nog verder zal opwarmen. En over de energietransitie is hij overdreven alarmistisch.
Allemaal zaken die wetenschappelijk goed onderbouwd zijn, maar die hij niet mag aanvaarden van zijn broodheren.
Zielig en meelijwekkend… Ik heb vroeger nog iemand gekend met een meervoudige persoonlijkheidsstoornis. De psychiatrische instelling is hem toen komen ophalen met een busje, om al zijn persoonlijkheden een plaats te kunnen geven. Volhouden jongen, busje komt zo.
Ha ha, wat een kwatschkop hierboven die mijn naam misbruikt.
Klein klein kleutertje, prullenbakje komt zo.
Waar is ie nu…. ? https://www.facebook.com/stories/107957711329851/UzpfSVNDOjM1ODU1Mjk0ODQwNzgzOTY0/?view_single=1
Shell heeft 700 nieuwe olie- en gasvelden (gevonden) ……. Dat zijn velden die nu nog niet zijn ontwikkeld, maar die Shell kan aanboren.
PS Dat is fantastisch ….. zullen we nodig hebben zolang we nog niet over zijn via een KERNENERGIETRANSITIE
Laten we MilieuDefensie boycotten … Directeur Pols ik ook al weg bij die sektarische club ……
…… vanwege meningsverschillen meteen geroyeerd en geen ererlid geworden.
https://www.facebook.com/share/v/19FaDGSvsU/
Ja een mooie zaak dat er twee fikse lezingen worden gehouden op 15 juni in Driebergen over het klimaat en de transitie. En Bart als je komt mag je naast mij komen zitten.
In Haarlem is het ondertussen 31 graden Celsius in de tuin waar de kat uitermate tevreden in het gras ligt. Met de biodiversiteit is het ook uitstekend gesteld want een dikke hommel heeft een mezen nestkastje gekraakt en een volkje gesticht.
Dus van hier geen ondergangsberichten. Wel enige sombere geluiden in het HD van XR dat zich zorgen maakt over over dat Haarlem de grip op de de demonstraties verliest. Het artikel is verduidelijkt door een foto van vier somber kijken gebaarde goed gevoede meneren. De burgemeester heeft hun verteld dat het nu eenmaal gevaarlijk kan zijn op straat.
Waar ik altijd positieve berichten krijg over de transitie in Haarlem geeft onderstaand filmpje een ander verhaal.
https://www.youtube.com/watch?v=HTw6HxehW2M
“Wee je gebeente” als je afhankelijk bent geworden van gemeentelijke rampzalige politieke ‘klimaat’-ideologie.
Dan heb je ondanks beter kunnen weten toch op de verkeerde ‘klimaat’-partij gestemd.
-De ultieme instinker, de accu van de ev om de netcongestie op te lossen:
https://nos.nl/artikel/2616113-elektrische-auto-kan-problemen-elektriciteitsnet-oplossen
-Het klopt helemaal maar wat ze er niet bij vertellen is dat je accu sneller slijt,
-”””Na een aanzienlijk aantal oplaadcycli zal de maximale laadcapaciteit van A-lithiumbatterijen afnemen. Voor deze batterijen begint dit degradatieproces doorgaans rond de 1500 – 2000 cycli.””’
https://www.midtronics.com/nl/blog/do-electric-car-ev-batteries-degrade-over-time/
-en dan moet je een nieuwe kopen voor een paar duizend euro:
https://www.anwb.nl/auto/elektrisch-rijden/techniek-en-onderhoud/accu-elektrische-auto
Het komt nog zover dat je je Spartamet moet ombouwen naar electrisch om het net stabiel te houden. ;)
Ik zie meer in een diesel aggregaat van 60kW op het achter erf.
Heb ik maar die is maar 11kw kan dezelfde benzine in als de spartamet.
zoiets,
http://www.spartamet-fun.nl/made%20in%20holland/electra-met.jpg
‘Spijt dat ik mijn Puch heb weggedaan…. zoveel plezier van gehad ….. ‘opladen’ met geur van tweetaktolie
https://www.marktplaats.nl/v/fietsen-en-brommers/brommers-puch/m2403777659-puch-ms50v
zo’n hippie brommer ? cool.
De nos is het bijwoord “niet” in de titel vergeten. Iedereen, nou ja de doorgewinterde techneut, weet al lang dat een akku de slechtst denkbare optie is. De linkschmensch is daar niet zo van, die geloven meer in sprookjes.
En ‘s-ochtends weer naar je werk gaan dat wordt dan sowieso een probleem. De linkschmensch demonstreert liever dus die hoeven alleen maar hun handje op te houden
Eerst alleen in het weekend maar later dagen achter elkaar op de a12 zitten, geen werkende bureger haalt dat in zijn kop, die gaat met de kinderen en geliefde liever op het strand zitten als hij vrij is. Wie neemt er in Godsnaam een week vakantie op om op de A12 te zitten ?
de laatste brief die Clintel aan het IPCC schreef zou een opvolger moeten krijgen
waarin duidelijk ook met rechtsstappen moet worden gedreigd als het IPCC niet met Clintel aan tafel wil gaan.