
Judith Curry.
Door Judith Curry.
Het is tijd om de klimaatonnozelheid de rug toe te keren en verder te gaan.
Wel, de definitie van overwinning is hier ongeveer net zo vaag als die van de oorlog met Iran. Hier volgt een samenvatting van de redenen waarom Climate Etc. wordt opgeheven:
- Er is grote vooruitgang geboekt in het klimaatdebat en het politieke klimaat is veranderd.
- Mijn interesses hebben zich in andere richtingen ontwikkeld.
- De logistiek en de kosten voor het draaiende houden van de blog zijn aanzienlijk.
De stand van zaken in de klimaatoorlogen
De afgelopen twee jaar hebben zich enkele belangrijke gebeurtenissen afgespeeld, met name de verkiezing van president Trump, het klimaatrapport van het Amerikaanse ministerie van Energie en de wijdverspreide erkenning dat RCP8.5 een onwaarschijnlijk emissiescenario is. Als gevolg hiervan hebben veel nieuwsbureaus hun klimaatredactie opgeheven of aanzienlijk ingekrompen, en horen we minder over klimaatverandering in de media (vooral niet in verband met extreme weersomstandigheden). Ook mogen we de impact van de sterk verminderde financiering voor klimaatgerelateerde ngo’s niet onderschatten, nu de steun van USAID en andere instanties is opgedroogd.
De leiders van de klimaatalarmistische beweging hebben hun nederlag niet toegegeven, maar hebben wel flink geklaagd, met name over president Trump en het RCP8.5-scenario. Ze proberen nog steeds de auteurs van het DOE-rapport in diskrediet te brengen. Geprikkeld door het DOE-rapport zijn ze grotendeels gestopt met het benadrukken van het verband tussen opwarming en extreem weer, hoewel er een harde kern is die extreme weersomstandigheden blijft aanwijzen als mechanisme om rechtszaken tegen fossiele brandstofbedrijven te ondersteunen. Nu het verband met extreem weer is verdwenen, richten de klimaatalarmisten zich op klimaatkantelpunten, wat simpelweg niet aanslaat bij het publiek (extreme weersomstandigheden waren veel alarmerender).
Maar het allerbelangrijkste is dat de hele kwestie politiek irrelevant is geworden. De afgelopen maanden hebben we de hele wereld in paniek zien raken over het verlies van toegang tot olie uit het Midden-Oosten, en hebben we grote zorgen gezien over de enorme toename van de elektriciteitsbehoefte voor datacenters. Het afknijpen van onze energievoorziening in naam van het terugdringen van CO₂- uitstoot is nu een veel slechter idee dan een paar jaar geleden, en dat lijkt algemeen erkend te worden (zelfs in Europa). Het meest veelzeggend is dat het World Economic Forum (WEF) klimaatverandering niet langer als thema heeft opgenomen en zich nu richt op AI (en gezondheid).
We bevinden ons wellicht op een keerpunt; we kunnen alleen maar hopen dat de klimaatbeweging haar inspanningen zal verleggen van het mantra van CO₂ – reductie naar het begrijpen van regionale klimaatvariabiliteit, met name de invloed daarvan op natuurlijke variabiliteit, om zo de kwetsbaarheid voor extreme weersomstandigheden te verminderen. En om te ontdekken hoe we beter met de natuur kunnen samenwerken om in onze behoeften aan voedsel, water en energie te voorzien.
JC gaat verder
Toen ik mijn pensioen aan Georgia Tech aan het plannen was, zag ik Climate Etc. als een manier om me niet te vervelen tijdens mijn pensioen. Ha! Het blijkt dat ik me onmogelijk kan vervelen, er zijn gewoon te veel interessante dingen om te doen, te leren en over na te denken.
Na de publicatie van mijn boek Climate Uncertainty and Risk en mijn co-auteurschap van het DOE Climate Report (ik heb herzieningen van mijn bijdragen voorbereid, maar wie weet wanneer dit ooit gepubliceerd zal worden), heb ik eerlijk gezegd niet veel meer te zeggen over de klimaatoorlogen. Ik heb geen interesse om de strijd aan te gaan met mensen als Michael Mann, Andrew Dessler en anderen (is er nog iemand geïnteresseerd in wat zij te zeggen hebben?).
Los van de klimaatdiscussies blijf ik zeer geïnteresseerd in het fascinerende en complexe klimaatsysteem. Ik verdiep me zo nu en dan in nieuw onderzoek dat ik tegenkom (wat soms nogal willekeurig kan zijn). Maar het grootste deel van de klimaatwetenschap is saai geworden… te veel megamodellen en politieke spelletjes, en te weinig diepgang. Hoe dan ook, ik heb geen interesse meer om over deze onderwerpen voor het grote publiek te schrijven.
Mijn professionele interesses richten zich vooral op extreem weer op tijdschalen van uren tot een jaar, wat de focus is van mijn bedrijf Climate Forecast Applications Network (CFAN), samen met besluitvorming onder onzekerheid en risicowetenschap. Het is een fascinerende tijd voor weersvoorspellingen en CFAN is volop bezig met de nieuwe mogelijkheden die AI biedt. Ik schrijf rapporten over diverse gerelateerde onderwerpen, die naar de klanten van CFAN worden gestuurd (deze worden niet openbaar gemaakt). Ik blijf adviseren over klimaatgerelateerde onderwerpen, ondersteun rechtszaken en ontwikkel regionale scenario’s op decenniale schaal ter ondersteuning van risicobeoordelingen voor specifieke klantbehoeften.
Ik ben de afgelopen maanden vrij stil geweest op Twitter (ik kan het maar niet zo noemen), misschien moet ik daar wat actiever worden – ik heb nog veel te zeggen, en korte reacties op een artikel of nieuwsbericht zijn op dit moment precies de juiste hoeveelheid inspanning.
Nu mijn kleindochter op de middelbare school zit (ja, ze is erg geïnteresseerd in wetenschap), ben ik meer aandacht gaan besteden aan wat er op de universiteiten gebeurt, iets wat ik bijna tien jaar geleden met afschuw had opgegeven.
Na een flinke inkrimping en verhuizing naar een veel kleiner en eenvoudiger huis, richten Peter en ik ons nu vooral op onze nieuwe hond Lucy, nadat onze vorige honden Bruno en Rosie op hoge leeftijd zijn overleden. En op het aanleggen van de tuin bij ons nieuwe huis.
Een vredig leven met familie en vrienden, de wereld en haar nieuwste ontwikkelingen verkennen vanaf mijn laptop, en me uitleven met AI.
Logistiek en kosten van de blog
Climate Etc. is een behoorlijk oude blog, althans in blogjaren – hij bestaat al sinds 2010. Sindsdien is WordPress gemoderniseerd en geüpgraded. Hacking/beveiliging is een steeds groter probleem geworden. De manier waarop Climate Etc. oorspronkelijk was opgezet, is behoorlijk verouderd. Vanaf 2022 begon de blog technische problemen te vertonen. WordPress vereiste nieuwe plugins om de website te laten functioneren zoals ik gewend was. Ik weet niet of velen van jullie het hebben gemerkt, maar er zijn twee grote blogcrashes geweest en periodiek werkten er dingen niet meer, zoals reageren op berichten.
Ik heb een bedrijf gevonden dat de blog kan debuggen, problemen kan oplossen waar nodig en alle WordPress-ellende en beveiligingsproblemen kan aanpakken. Als ik naar mijn account kijk, zie ik dat er de afgelopen 4 jaar 19 tickets zijn geopend, met een totale kostenpost van $16.000. Had ik iemand betrouwbaar en bekwaam kunnen vinden die de blog voor een lagere prijs kon beheren? Misschien, maar eerlijk gezegd heb ik er gewoon geen zin meer in.
Ik heb een account aangemaakt op Substack; mocht ik ooit weer zin krijgen om te bloggen, dan zal ik daar te vinden zijn. Ik kan ook uitgebreidere berichten plaatsen op Twitter (X), hoewel dat wat onhandiger is voor technische onderwerpen. Alles wat ik schrijf en dat de moeite waard is om te lezen, stuur ik naar WUWT.
Maar eerlijk gezegd zie ik, afgezien van dit huidige bericht, geen blogs of andere vormen van openbaar schrijven meer in mijn toekomst.
Lofrede
Climate Etc. leeft nog, maar ligt in de laatste fase van de afbouw en alle levensondersteuning wordt stopgezet (ik betaal geen geld meer om de blog te ondersteunen). We zullen zien hoe lang de patches en andere updates waar ik al voor betaald heb de site nog toegankelijk kunnen houden.
Een experiment dat in 2010 begon in de nasleep van ClimateGate, Climate Etc., heeft mijn stoutste verwachtingen overtroffen. Het is een van de hoogtepunten in mijn carrière geweest en ik ben oneindig dankbaar aan iedereen die hieraan heeft meegedaan (in het bijzonder de gastbloggers) en aan de nieuwe vrienden en collega’s die ik via de blog heb leren kennen. Mijn boek Climate Uncertainty and Risk is een hoogtepunt van de onderwerpen die we op de blog hebben behandeld en is de nalatenschap van deze blog.
Tijdens het schrijven van dit bericht heb ik teruggedacht aan de bewoners en “figuren” die op deze blog zijn gekomen en gegaan. Een verbazingwekkende dwarsdoorsnede van mensen met uiteenlopende expertise uit vele verschillende delen van de wereld.
Mijn hartelijke dank aan alle gastbloggers en reageerders die hebben bijgedragen aan het levendige, stimulerende en soms invloedrijke karakter van Climate Etc. Ik wens jullie allemaal het allerbeste.
***
Bron hier.
***





Rustig terugkijken is altijd nuttig. Je kunt dan het resultaat van beleid zien. Vijf jaar laat altijd al genoeg zien.
Zoals de auto revolutie. Iedereen gaat elektrisch rijden en dan met name Tesla omdat bedrijf meer waard is dan alle concurrenten bij elkaar. Na 5 jaar is het wat gestegen waarvan de laatste 3 jaar lucht dalend.
De energie transitie in Nederland. Ja in 5 jaar is er een enorme toename is de hoeveelheid duurzaam door zonnen wind opgewekte elektriciteit. Men heeft het niet voor elkaar gekregen om het op te wekken wanneer de vraag er is. Het aanvullen voor wind en zonloze tijd en het wegwerken van teveel opwek kost vele malen meer dan zonder duurzaam. De beleidsmakers weten dit nu ook. Het antwoord is dan nog meer duurzaam opwekken en hopen dat het teveel in iemand zijn auto accu gepropt kan worden.
De klimaat investering door Nederland. Dat lijkt een makkelijke. Het investering bedrag is genoemd en het resultaat was van te voren bekend. 27 miljard ging er in. Gezien de uitgaven mist betwijfel ik of dit het hele plaatje is. De uitkomst is tenminste een waarde die zowel een meetwaarde als een eenheid bevatten. De bekende 0.000036 graad Celsius. Oftewel 36 u C. Hoe staat het ermee. Voor zoveel geld wil je dat wel weten. Ja er zijn thermometers die op 6 graden achter de komma meten. Ik heb er een. Een kwarts thermometer. Daarvan gaan de waarden buiten een dichte opstelling alle kanten op. Luchtstromingen zijn de boosdoener. En dan een dag en nacht variatie van 10 graden doet het ook niet goed voor een stabiele meting. Niemand heeft het nog over het resultaat. Vermoedelijk was die 36u een metafoor. Ook hier hebben beleidsmakers van geleerd. Er moet nog veel meer geld worden uitgegeven maar we vertellen er geen resultaat bij.
Ons pensioen. Dat wordt tenminste dagelijks gemanaged. Duizenden mensen doen daar goed betaald hun werk. De laatste vijf jaar wordt dat door alle pensioenfondsen duurzaam gedaan. Van ambtenaren tot high tech industrie, olie industrie en banken. Allen zijn over naar duurzaam. De jaarverslagen laten het resultaat zien. Jubelstemming. Hun eigen eenheid van succes is de dekkingsgraad en die doen het prima. Bedrijven en beleggers kennen de dekkingsgraad niet. Die hebben alleen het achterhaalde begrip winst en vermogen. En daar is al vijf jaar stilstand. Dus nul winst en gelijk vermogen.
De High Tech chip industrie. Ja die groeien wat. Iedere vijf jaar een verdubbeling. Ook daar wordt geleerd. Verhuizen naar het buitenland voor productie en toelevering door de bedrijven. Er staat hier nog het nodige alleen hoe lang nog. De overheid ziet de succesvolle high tech ook. Die zit met het probleem hoe dit weg belast kan worden via de beleggers cq investeerders. Gezien de kwaliteit van onze bestuurders zal het best lukken om deze bedrijfstak te slopen wat met de chemische industrie ook prima lukt.
Terugkijken op vijf jaar duurzaam laat toch een hoop zien. Het kan wel.
Er is nog veel winst te behalen. De doppen zitten nu wel vast aan de melk en sap pakken maar het lukt maar niet die allemaal uit het huisvuil te halen. Vooral veel overlast door half- vol/lege yoghurt pakken! Daarom statiegeld. U dient uw lege verpakkingen netjes in te leveren, dus OMSPOELEN en netjes in de rij wachten bij inlevering. De vuilnis zakken kunnen door professioneel inzamel personeel gecontroleerd worden, eventueel achtergebleven huisvuil dient door U zelf opgeruimd te worden. Het kan wel.
$tientje zou 1000 pakken houdbaremelk gekregen hebben.
Ronald, het omspoelen van melk en yoghurt verpakkingen is overigens geen slecht idee. In die producten zitten enzymen die een reinigende werking hebben op het riool.
Zeker nu men het regenwater apart wil gaan opvangen is dit dus helemaal geen gek idee.
Met smart wacht ik op de dag dat ze in Frankrijk ook statiegeld gaan heffen op plastic flessen en kartonnen pakken. Fransen, natuurlijk, ik mag ze graag, maar ze maken van hun prachtige land iedere dag weer een ongelooflijke teringzooi door maar van alles gewoon op straat neer te flikkeren.
“Jubelstemming. Hun eigen eenheid van succes is de dekkingsgraad en die doen het prima.”
Iets te simpel.
Rente 2021 0,0 %
Rente 2026 3,2 %
ABP schrijft in jaarverslag 2025.
“Als de rente bijvoorbeeld met één procentpunt stijgt, en de zakelijke waarden niet in waarde toenemen zal de dekkingsgraad stijgen van 123% naar circa 133%.”
123,5 % was de dekkingsgraad eind 2025, vandaar hun uitgangspunt 123%
T.o.v 2021 zou de dekkingsgraad dus 10*3,2=32% gestegen moeten zijn.
Dat was slechts 20%
Er zijn dus nog vele invloeden en communiceerde vaten, maar de stijgende rente had heel veel positieve invloed op de stijgende dekkingsgraad.
Met duurzaamheid heeft het niks te maken in positieve richting…
Hoeveel negatief is niet duidelijk omdat ze geen splitsing laten zien in het jaarverslag kwa “duurzame” aandelen.
Hun belegd vermogen is in ieder geval al 5 jaar niet gestegen
2021 551 miljard.
2026 559 miljard. in mei.
Dan moet je zo’n enorme foute persoon als Paul Rosenmuller niet in dienst nemen.
Eh Lo, begrijp ik nu goed dat jij 8 miljard peanuts vindt?
Judith Curry schrijft dat het alarmisme politiek irrelevant is geworden, waarmee ze natuurlijk bedoeld dat het klimaatverhaal ( en stikstofverhaal in NL ) puur een kwestie van politiek was en is juist : du moment dat de politiek -Trump- zegt dat het probleem niet bestaat, stort de economie daaromheen in elkaar. ”It’s the war between left and right stupid ‘.
Leuk dat ik kan zeggen dat ik mijn site ophef , tegelijk met Judith Curry. 12 jaar heb ik – vanuit oprechte bezorgdheid – en de overtuiging een bijdrage te kunnen leveren aan het beëindigen van de waanzin van de energietransitie, de site onderhouden. De enige beloning waren haat, afgunst en minachting, terwijl ondertussen de energietransitie als een tsunami over het land ging , mede als gevolg ook van de totale spraakverwarring onder het publiek. Daarmee kom ik op het punt dat ik gisteren ook maakte naar aanleiding van het zoveelste meestribbel- artikel van Clintel :
” Het discours over de energietransitie wordt nog slechts bepaald door een klein clubje mensen waaronder Rypke Zeilmaker ism Clintel die de neus ophalen voor degenen die aan het begin stonden, waaronder ondergetekende. Natuurlijk was het de slimme meter die de basis vormde van wat zou uitgroeien tot de biljoenen markt van de ‘economie van de energietransitie’, maar niemand die nog luisterde. Toen niet en nu niet . Men had het wel kunnen weten. Bijvoorbeeld door het boek van Jeremy Rifkin ‘ the hydrogen economy (2004 ) en later het verschijnen van zijn artikel in de Volkskrant ” (2008) met daarin het advies ‘de EU moet van huizen energiecentrales maken ‘,hetgeen ook werd opgevolgd door de EU én ingevoerd op klaarlichte dag. Iedereen was euforisch over de salderingsregeling; gratis geld man: wie wil dat nou niet. Ik schreef het op in mijn artikel ‘de fuik’, maar niemand wilde natuurlijk iets weten van waarschuwingen. https://www.bertpijnsevanderaa.nl/de-fuik/ Nu hebben ze dus ontdekt dat het de slimme meter was, de slimmeriken Ik schreef in ‘het einde van de vooruitgang’: ( 2015 ) Hoofdstuk ‘ Energietransitie ‘ : ”Het moet ergens in het begin van de 90 er jaren zijn geweest dat de Groene Energie Revolutie van start ging; toen onze leiders besloten dat er een slimme meter ingevoerd zou gaan worden en 100den miljoenen draaistroom-meters, die tot dan toe decennialang perfect werkten, te gaan vervangen. Digitale technologie had de ‘slimme’ meter mogelijk gemaakt en zou ongekende mogelijkheden bieden in een geprivatiseerde stroommarkt én de data -gedreven economie die reeds in de steigers was gezet. Alle burgers en bedrijven zouden een slimme meter krijgen, waarmee de energie leverancier hun gegevens over gebruik op afstand kon gaan uitlezen. Niemand die het vreemd vond dat draaistroommeter werd vervangen door een modern digitaal exemplaar en niemand die kon bevroeden dat dit wellicht de aanzet was voor wat we nu kennen als ‘de energietransitie’ en niemand ook die het iets kon schelen ”. (einde fragment )
Het zou nog een paar jaar duren voordat Samsom en Vendrik de salderingsregeling in Wet wisten vast te leggen en daarmee het zaadje plantten voor het ontstaan van de ‘economie van de energietransitie’ . Als ik zeg dat mensen die gebruikmaken van de salderingsregeling mede – verantwoordelijk zijn voor een land -incl zee vol met windmolen – en zonneparken, zijn ze beledigd, maar zo is het. Ook dat ze parasiteren op de spreekwoordelijke buurman. Psssst Clintel, het stroomnet is niet overbelast. De NOS liegt. Nou, veel plezier nog met het publiek helpen verder de fuik in te zwemmen.
Samengevat ; de energietransitie werd geheel geïmplementeerd in het economisch denken en handelen van de bevolking . Wat overblijft is een een onuitputtelijke bron van verhalen om het volk mee te vermaken. Die weg gaan we nu ook bewandelen met het stikstofverhaal ; blaffende honden bijten niet weet Jamie.
Ik heb een vraag. Hoe verdien je aan klimaat. Er gaat echt veel geld in om.
Makkelijke antwoord is dat de globale elite het binnen harkt. Daarvoor moet je in dienst zijn als klimaat politicus, ambtenaar, NGO figuur of in loondienst met een klimaat post. Dat is een beperkt aantal mensen en een beperkt bedrag. Het grote geld gaat naar investeringen. Als aandeelhouder kun je mee profiteren met een bedrijf. Beurs genoteerd is zichtbaar. Private equity is redelijk onzichtbaar en moeilijk toegankelijk.
Oftewel. Waar is de winst te vinden.
Duurzame productie middelen zoals auto, windmolen, batterij etc. Dat is een drama. Er wordt voor de belegger niets verdiend.
Duurzame exploitant. Daar zit wat. Als je een klein stukje doet waarbij de verliezen bij een andere partij vallen en je zelf subsidie krijgt zit je goed. Alleen een voor kleine beleggers ontoegankelijke markt. Bij te grote financiële verantwoordelijkheid en zonder subsidie gewoonlijk een bodemloze put.
Duurzaam en circulair gebruik van de nieuwe energie. Dit zijn de echte winst makers. De groene groei bedrijven. Zo belangrijk dat we er een speciaal ministerie voor hebben. Voor normale stervelingen zijn deze groene parels alleen niet te zien. Je moet er een groene bril voor hebben. Als je die afzet zie je de positieve kanten niet meer en de vrije markt is keihard
Mijn conclusie is dat alleen subsidie werkt. Daarom nog steeds de vraag. Hoe kan de kleine rationele belegger aanhaken bij de global elite om mee te profiteren van de geldstroom.
Mijn conclusie is dat alleen subsidie werkt. Daarom nog steeds de vraag. Hoe kan de kleine rationele belegger aanhaken bij de global elite om mee te profiteren van de geldstroom.
Heel simpel, volg het grote geld en stap mee in. :)
Dit was natuurlijk een ironische bijdrage .
Helaas, maar zo gaat dat, een forum draait vaak op een kartrekker die het men man en macht in de lucht houdt.
Ik weet zeker dat Hans zo nu en dan hetzelfde beeld voor ogen heeft.
En niets veranderd zo snel als het internet, nieuwe technieken, snellere data, wie bij wil blijven heeft diepe zakken en erg veel geduld nodig.
Maar het is een enorme bron van informatie en kennis die je niet zo maar overboord kunt zetten.
Een flink voordeel van internet is dat je veel informatie in beeld en geluid kunt vinden en doorzoeken.
Op het moment wordt het internet herschreven, oude berichten verdwijnen of worden door AI aangepast en wie zelf de berichten opslaat in plaats van een linkje kan het met eigen ogen zien. In onze MSM staat (nog) in berichten wanneer ze voor het laatst zijn aangepast, wie dan kijkt naar een bericht uit 2020 kan soms zien dat het bericht “weken” geleden is aangepast. Waarom? Waarvoor? dat staat er dan weer niet bij, maar het past bij het “herschrijven” van het internet, het internet vaccin waar von der Leyen het over had? Misschien worden teksten aan huidige wetgeving aangepast? Wie het weet mag het zeggen.
Steeds meer websites verdwijnen ook omdat je er niet meer op kan komen, ze worden door de EU geblokkeerd door de DNS te blokkeren, of wegens geografische beperkingen. Ik vraag mij af of het niet al een verloren strijd is, elke vorm van andere dan de gewenste opvatting wordt meteen weerlegt, of de auteurs worden in diskrediet gebracht, ons lid AnthonyF weet al van elke schrijver een NSB lid te maken, en daarmee is de kous dan af.
Het is onbegonnen werk om alles te kopiëren en bij te houden, je hebt er eenvoudigweg geen schijfruimte voor, en dan moet je terug vallen op een link naar het oorspronkelijke document dat dus door een AI wordt aangepast aan de nieuwe realiteit.
Een forum is prachtig maar het vergt echt een stuk van je leven. Hopelijk is er iemand die het verder wil oppakken, een hoop fora staan ook als naslagwerk nog op het internet, een domeinnaam met wat opslag kost slechts een paar tientjes per jaar.
Misschien kan het forum met een lokale LLM in de lucht worden gehouden, dan is de informatie in ieder geval geborgd.
archive.org
climategate.nl 2009
https://web.archive.org/web/20091128083624/http://climategate.nl/
‘ons lid AnthonyF weet al van elke schrijver een NSB lid te maken’.
Goh, weer wat geleerd Cornelia.
Galjee, Scheffer, Dieter, Theo, Bas en nog wat anderen; horen jullie dat?
Jullie zijn dus NSB’ers volgens mij.
Maar nu even serieus Cornelia.
Dit is wel heel erg dom van je zoals te verwachten overigens. Bij gebrek aan echte argumenten grijp je naar dit soort waanzin.
En toch heb ik geen hekel aan je hoor. Medelijden? OK, maar geen hekel.
En om te bewijzen dat ik geen hekel aan je heb even het volgende:
https://deanderekrant.nl/nederland-is-afgegleden-tot-het-noord-korea-van-west-europa/
Ik pik er even een zinnetje uit: ‘Nederland, wat ik tegenwoordig ook wel het Noord-Korea van West-Europa noem’.
Als groot voorstander van de dictaturen van Poetin en zijn trawanten in China, Noord-Korea en Iran moet dit je toch als muziek in de oren klinken.
Weg met vrije verkiezingen, weg met politieke tegen standers enz.
Ja, De Andere Krant. Ik ga die toch eens wat vaker lezen hoor.
Fijne dag nog meid en goed uitkijken straks op de fiets. Voor je het weet wordt je door een EV overreden.
Ik weet wel zeker dat jij me geen NSB’er noemt en daar heb jij ook totaal en toe geen reden voor.
Dat ik wel eens een beetje asociaal overkom en bepaalde personen het liefst eens 1 minuut met zijn hoofd in een emmer water zou willen houden heeft een andere reden, overigens geen respondenten van hier hoor, maar meer mensen met macht en domme dingen het volk willen aandoen en al doen.
En uiteraard de idiote activisten.
En wie nog wat mede te delen heeft mag spreken.
Ter aanvulling ik had het er over dat AnthonyF mij niet zo zou noemen.
Helaas AnthonyF heeft een selectief leesvermogen, en hij weet als geen ander elke tekst te verdraaien, dat zijn in mijn ogen trucjes van laffe lieden, die zelf nooit een stelling innemen, gebruiken om “buiten” schot te blijven.
Natuurlijk gaat het hier niet om elke schrijver, het gaat om schrijvers van stukken die hem niet aanstaan.
Een aantal van jullie zijn in het ijzeren gordijn blijven steken daar hoort AnthonyF zeker bij.
Hij is het vast alweer vergeten, linkjes plakken is natuurlijk ook niet zo bijzonder veeleisend en je hoeft ook niets te lezen.
AnthonyF 27 jun 2026 om 14:32- Antwoorden
‘Het kleine greep uit wekelijkse aanbod van inzicht en opinie buiten de MSM om’.
En omdat het dan buiten de MSM is, is het automatisch dus ook waar.
Tuurlijk Cornelia.
https://chrisklomp.nl/de-fascinerende-waanzin-van-jan-bennink/
https://nl.wikipedia.org/wiki/De_Andere_Krant
https://nl.wikipedia.org/wiki/Azor
NSB 2.0 in volle glorie. Hou zee Kameraden en Kameraadskes.
Theo, spijker…kop. :)
PS
De reactie van Cornelia is weer exemplarisch voor haar gebrek aan echte argumenten. Raaskallen dus.
Groot gelijk heeft ze, wat zou je je nog druk gaan maken om klimaatzaken.
Amerika heeft er genoeg van op een paar waanzinnige na.
Ga lekker genieten van het leven, geniet van de kleindochter, als Oma is dat geweldig en normaal gesproken voor het kind ook.
Maak ontspannende wandelingen met de hond, waai er lekker mee uit, vooral in de vroege morgen is dat geweldig.
De tijd van de onzin is voorbij, alleen in Europa zijn ze nog knettergek.
Vanmorgen las ik nog dat de waanzinnige de snelheid van de auto nog omlaag willen doen om de doelen te halen.
Ik zou zeggen doe dat bij de vliegtuigen ook dan zijn jullie daar ook van af.
Europa gaat steeds meer naar de kloten, het is straks zwemmen zonder water.
Zullen de idioten zelf niet in de gaten hebben wat ze aanrichten? Waarschijnlijk wel maar het interseert hun niet want zelf zullen ze er wel warmpjes bij zitten.
Nee ik ben niet tegen vindingen om dingen anders te doen, maar dan wel op vrijwillige basis en niet met de dwang waar ze heden mee bezig zijn.
Vrije marktwerking werkt het beste, niet voor niets kots Nederland deze regering uit.
En dat activisten hier boven een regering kunnen staan en hun idioterie via een rechtbank kunnen winnen, misschien wel mede door alarmistiche rechters is te gek voor woorden.
Daar waar Curry nu is gaan wonen lijkt het me niet verkeerd, ver weg van alle onzin.
“Europa gaat steeds meer naar de kloten,”
Ja, en er komen steeds meer mensen die vluchten en het uitstekend kunnen onderbouwen. https://deanderekrant.nl/ik-zie-geen-strategie-en-geen-lef/
Dat zie je al jaren, in Europa lopen de mensen die wat in hun mars hebben weg, en ze worden vervangen door uitschot van de hele wereld.
Daarbovenop een ongekozen regering die het laatste beetje leven wegzuigt met een niet aflatende regeldrang.
Er is niets beters dan met leopard s langs natura2000 gebieden te oefenen, zolang je maar geen hond uitlaat want dat is slecht voor de biodiversiteit. 12 cilinder diesel
‘vluchten voor chemtrails en voor 5G’.
Och, hou maar weer op Cornelia.
Pols is ‘jurist’ een onbeschermde titel die iedereen mag volgen; zelfs jij :)
Zijn strafblad is indrukwekkend:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Jeroen_Pols
Gewoon een drugsdealer dus.
Maar ja, van iemand die Poetin geweldig vindt kan je ook niets anders verwachten natuurlijk.
AnthonyF 28 jun 2026 om 12:26
0,0 bijdrage op inhoud, een linkje van wikipedio, verder komt lid AnthonyF nooit.
En zo hoef je ook niet in te gaan op zijn onweerlegbare feiten.
OK Cornelia, daar komt die dan.
‘in Europa lopen de mensen die wat in hun mars hebben weg’.
Het was me al lang duidelijk waarom jij nog steeds in Nederland woont en nu bevestig je dat zelf. Mooi die zelfkennis.
Mijn bijdrage is in het filter blijven hangen….
Eindelijk eens een pluspunt in Limburg.
En die akelige vent van Volenbroek is ook gelijk genezen, als een vent in deze zaken een verrekkeling is is hij het wel, ik snap gewoonweg niet dat die vent nog ongeschonden door het leven kan gaan.
Rechter geeft provincie gelijk: boeren zonder natuurvergunning mogen gewoon doorwerken
https://www.l1nieuws.nl/nieuws/3186584/rechter-geeft-provincie-gelijk-boeren-zonder-natuurvergunning-mogen-gewoon-doorwerken
Misschien moeten ze onze “rijksboerderij” Staatsbosbeheer eens langs de stikstofmeetlat leggen.
Het enige bedrijf in ons land dat probleemloos koeien kan houden in natuurgebieden moet zich ook aan de regels houden.
‘ik snap gewoonweg niet dat die vent nog ongeschonden door het leven kan gaan’.
Nou Theo, heb je die kop van die griezel wel eens goed bekeken? Dat kan ik met de beste wil van de wereld toch echt niet als ongeschonden beschouwen:)
Maar nu even serieus.
Zouden we hier te maken hebben met met dat ene schaap dat nu over de dam is?
Nou moe, de Volkskrant nog wel:
https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/opinie-een-kerncentrale-in-groningen-is-geen-vorm-van-onrecht~bc9b04df/
Klaver en Jetten zullen niet blij zijn denk ik.
Guttegut, “Klaver en Jetten zullen niet blij zijn”, wat een simpele voorstelling van zaken.
Cornelia, ik probeer het altijd zo simpel mogelijk te houden in de hoop dat jij er dan ook iets van zal begrijpen; tegen beter weten in doorgaans zoals je ook nu weer laat blijken.
“We bevinden ons wellicht op een keerpunt,…. …. En om te ontdekken hoe we beter met de natuur kunnen samenwerken om in onze behoeften aan voedsel, water en energie te voorzien.”
FG tja idd van aandacht voor klimaat naar aandacht voor een leefbare wereld in nauwe relatie met beschikbare middelen. We gaan in denken de goede kant op en nu maar hopen dat dit inzicht niet te laat komt.
Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.
Het zou het niveau en de kwaliteit van de discussies enorm verhogen als panelleden deze ruimte niet gebruiken om elkaar de maat te nemen, maar gewoon zakelijk argumenteren zonder elkaar te beledigen, kleineren of te sarren.
Er zijn zeker ook nog lezers die serieus in de onderwerpen geïnteresseerd zijn, in de wetenschap dat alle kennis evolueert en zich ontwikkelt: wat vandaag de waarheid lijkt, kan morgen achterhaald zijn.
Frans, ik snap je oproep helemaal.
Maar zo lang hier op CG ongestraft diverse lieden ongehinderd hun loftuitingen op psychopaten als Trump en Poetin kunnen blijven plaatsen, zo lang zal ik daar op reageren om te voorkomen dat ze gaan denken dat ze gelijk hebben.
En ik vrees dat wanneer die 2 psychopaten binnenkort zullen zijn ‘verdwenen’, dat ze dan weer andere psychopaten op het schild zullen hijsen want hun diepe frustraties om hun zielige bestaan zijn dan niet verdwenen.