Het zal vele lezers van Climategate.nl bekend zijn dat ik vele jaren heb gepubliceerd op de website van De Dagelijkse Standaard (DDS). Ik was bij de oprichting van DDS een van de eerste auteurs. Ik heb in de loop der jaren misschien wel zo’n duizend stukjes voor deze website geschreven – veel over klimaat, energie en aanverwante zaken. De laatste tijd heb ik daarbij in toenemende mate versterking gekregen van coauteurs die tot een verrijking en verdieping heeft geleid van de behandeling van de materie waaraan mijn blog was gewijd.
Maar, zoals velen zullen hebben gemerkt, heeft DDS de laatste maanden een wat ander profiel ontwikkeld – luchtiger, minder diepgravend en met meer aandacht voor de ‘human interest’. De aandachtsgebieden die ik behandelde en de wijze waarop ik dat deed, pasten minder goed in deze formule. Vandaar dat Joshua Livestro, de directeur van zowel DDS als Jalta, mij heeft verzocht over te stappen naar Jalta, waar ik – zij het minder frequent – mijn publicitaire activiteiten zal voortzetten.
Maar gegeven het daarmee gemoeide belang vergt de berichtgeving over klimaat etc. toch meer frequente aandacht dan binnen de formule van Jalta mogelijk is. Vandaar dat mijn coauteurs en ik bijzonder blij zijn dat wij op meer regelmatige basis bijdragen mogen leveren aan de onvolprezen, meer gespecialiseerde website Climategate.nl..
Hans Labohm
Voor mijn eerdere DDS-bijdragen zie hier.
Zo nu kan ik hier verder lezen,DDS is niet meer.
Dacht zo langzaamaan dat Evert Santegoeds de chef was geworden bij DDS….
Ik verheug me op uw inbreng!
Schoenmaker….
DDS luchtiger? Het meest doorwrochte stuk van Rypke is tien keer luchtiger dan het loodzware gelul van DDS. En met de grafische balast van de startpagina kan je een olifant neermeppen.
Leestip voor Hans Labohm, Jeroen Hetzler en André Bijkerk n.a.v. de gastbijdragen van beide laatstgenoemden op DDS:
http://www.sciencedaily.com/releases/2015/04/150424105348.htm
Psychology of the appeal of being anti-GMO
A team of philosophers and plant biotechnologists have turned to cognitive science to explain why opposition to genetically modified organisms (GMOs) has become so widespread, despite positive contributions GM crops have made to sustainable agriculture. They argue that the human mind is highly susceptible to the negative and often emotional representations put out by certain environmental groups and other opponents of GMOs.
Stefaan Blancke, Frank Van Breusegem, Geert De Jaeger, Johan Braeckman, Marc Van Montagu. Fatal attraction: the intuitive appeal of GMO opposition. Trends in Plant Science, 2015
Beste Hans,
Van harte welkom op climategate!
Met nog gepaste dank uiteraard voor de vele malen dat je blogs van ons op DDS meer bekendheid gegeven hebt.
Vanuit het Heartland Hotel (met de groeten van iedereen),
Theo
Ik vind Jalta de meer serieuze richting met een politieke signatuur als tegenwicht tegen de dominant GroenRode main-stream-media. Bij Lse4 begin ik het gevoel te verliezen wat het is en we richting ze voorstaat. Climategate.nl is een puur “duurzaam”- kritische weblog-site, waar “duurzame”-sprookjes samen met getunnelde eco-visies wtenschappelijk worden gefileerd en groene utopiën met humor gepeperd op het hakblok komen. Op DDS richt ik mij vooral op de pagina “Inspirerend Nieuws”. Voor ieder zijn meug natuurlijk.
http://www.dagelijksestandaard.nl/category/inspirerend/
Nu we het hier toch over andere weblogs hebben. Ik was op sommige dossiers wel te spreken over FTM. Maar nu zag ik dat ze daar onder het kopje ‘energie’ ook over energie en zeau bloggen. Een voorbeeld: http://www.ftm.nl/exclusive/aandeelhouders-shell-word-groen/ en een high light daaruit: “Fossiele brandstof wordt wereldwijd met 10 miljoen dollar per minuut gesubsidieerd”.
Vermakelijk verschijnsel is dat: van de daken schreeuwen dat je weet hoe het echt zit:
“Wij followen immers de monnie” en dan blijk je je pc gewoon te hebben aangesloten op de persdienst der NGO’s.
Nu ik tussen de bedrijven door het stuk gelezen heb blijkt dat je bij Volloow Dis een aandeel Shell kunt kopen voor 32,- Uiropiek. Shell sloot vandaag op minder dan 26,80.
Dat betekent dat de betrokken ingenieur al zo’n 50.000,- Euro in het zakje heeft. En wat hem betreft mag dat alleen maar meer worden.
Goed dat u daar weg bent gegaan. DDS is in een vrije val beland met volstrekt triviale betekenis en uw aanwezig heid werd een vlag op de welbekende modderschhit. Bij Jalta bent u onvindbaar geworden voor het grote publiek (alleen voor ingewijden), dus lijkt me dit een prima alternatief. Succes gewenst!
freudiaanse verschrijving: geen moddershit maar modderschuit. :)